تنها اپل می‌تواند دوربین آیفون ۱۲ را تعویض کند

زمانی که اپل به گوشی آیفون 5s سنسور اثر انگشت را اضافه کرد، تنها کارکنان این کمپانی قادر به تعویض آن بودند، اما پس از گذشت زمان تعویض سایر قطعات دشوار شد و حالا تنها اپل می‌تواند دوربین آیفون ۱۲ را تعویض کند.

اپل به تازگی گوشی آیفون ۱۲ را معرفی کرده و اخیرا iFixit‌ آن را کالبدشکافی کرده است. در این فرایند، سایت iFixit دوربین این گوشی هوشمند را برداشته و جای آن یک ماژول یکسان از یک گوشی دیگر می‌گذارد که البته در نهایت با مشکل مواجه می‌شود، که البته شبیه به خطایی نیست که کاربر در هنگام تعویض نمایشگر با آن مواجه می‌شود.

این مشکل بیشتر شبیه به یک باگ به نظر می‌رسد. اگرچه دوربین کار می‌کند، اما به صورت مداوم با مشکلاتی مواجه می‌شود که برای مثال می‌توان به هنگ کردن، عدم کارایی برخی حالت‌ها و عدم کار کردن دوربین اولترا واید اشاره کرد. در این میان دوربین جدید در هنگام فیلمبرداری هیچ مشکلی ندارد.

یکی از موارد جالب، عدم وجود چنین مشکلی در آیفون ۱۲ پرو است و ماژول جدید بدون هیچ مشکلی در این دستگاه کار می‌کند و می‌توان از دوربین‌های استاندارد، اولترا واید و تله فوتو استفاده کرد و به تمام حالت‌ها نیز دسترسی داشت.

طبق اعلام iFixit، اپل دستورالعمل‌های آموزشی خود را تغییر داده و با عرضه گوشی‌های سری آیفون ۱۲، تعویض نمایشگر و دوربین نیازمند استفاده از ابزار پیکربندی سیستم است که پیش از برنامه‌ریزی مجدد برای عملکرد بدون نقص قطعات جدید، به سرورهای اپل متصل می‌شود.

در گذشته چنین روندی تنها در زمان تعویض باتری نیاز بود و تعویض قطعات امنیتی مانند تاچ آیدی و فیس آیدی نیازمند روند دیگری بود. به نظر می‌رسد با گذشت زمان تعویض تمام قطعات مهم باید به دست اپل صورت بگیرد تا بتوان دوباره از گوشی‌های آن استفاده کرد و افراد دیگر نمی‌توانند دست به چنین کاری بزنند.

Mobit

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟