توییتر یکبار دیگر توییت ترامپ را محدود کرد

توییتر یکبار دیگر توییت ترامپ را محدود کرد

«دونالد ترامپ» ساعاتی پیش، در توییتی با اعلام تلویحی پیروزی خود، دموکرات‌ها را به سرقت آرا انتخابات و تقلب متهم کرد. توئیتر نیز در واکنش به این کار، مهر تاییدی بر گمراه کننده بودن محتوای توییت منتشر شده زد و آن را محدود کرد. کاربران نمی‌توانند این توییت را لایک کنند یا به آن پاسخ مستقیمی بدهند.

در حالیکه هنوز آرا همه صندوق‌ها شمارش نشده است و کسی نمی‌داند سرنوشت انتخابات آمریکا به چه سمت و سویی خواهد رفت، ترامپ از قوانین توئیتر تخطی کرد و به صورت زودهنگام از عنوان «پیروزی بزرگ» استفاده کرده و خود را به عنوان پیروز میدان معرفی کرد.

البته وی علاوه بر اینکه خود را به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری معرفی کرد؛ دموکرات‌ها را به سرقت آرا متهم نمود. ترامپ در متن توئیت خود به این موضوع اشاره کرده است: «اجازه نمی‌دهیم آنها آرا را به سرقت ببرند. غیر ممکن است پس از بسته شدن مراکز رای‌گیری، کسی بتواند رای دهد »

بسیاری از رسانه‌ها عملکرد ترامپ را پیش از شمارش کامل آرا زیر سوال بردند و اعلام کردند هنوز کسی برنده انتخابات نشده است و ترامپ نباید چنین پیامی را پیش از قطعی شدن نتایج اعلام می‌کرد.

توییتر نیز با گذاشتن علامت اخطار زیر توییت ترامپ، این اقدام وی را زیر سوال برد. همچنین توییتر با اضافه کردن برچسبی در توئیت ترامپ به این موضوع اشاره کرد: «در مورد برخی یا تمام محتوای به اشتراک گذاشته شده در این توییت، اختلاف نظر وجود دارد و ممکن است حاوی اطلاعاتی گمراه کننده برای شهروندان شرکت کننده در انتخابات باشد.»

این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ از سوی توییتر محدود می‌شود. پیش از این و قبل از آغاز رای گیری، توئیتر مجبور شده بود برای ساعاتی حساب کاربری دونالد ترامپ را مسدود کند که در نهایت با اعتراض جمهوری‌خواهان این مسدودیت برداشته شد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato