برتری آیفون ۱۲ پرو بر گلکسی نوت ۲۰ الترا در تست سرعت [تماشا کنید]

ویدیوی منتشر شده از طریق کانال یوتیوب «PhoneBuff» نشان می‌دهد که آیفون ۱۲ با چیپست بایونیک A14 اپل در تست سرعت از گلکسی نوت ۲۰ الترا سامسونگ پیشی گرفته است.

پیش از معرفی آیفون ۱۲، گلکسی نوت ۲۰ الترا با بهره‌مندی از چیپست اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس و رم ۱۲ گیگابایتی، لقب سریع‌ترین گوشی هوشمند را ا زآن خود کرده بود. اکنون با معرفی آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو با تراشه بایونیک A14، تاج پادشاهی سریع‌ترین گوشی بازار از آن پرچمداران تازه از راه رسیده اپل شده است.

براساس گزارش یکی از کانال‌های یوتیوب به نام «PhoneBuff» که تست سرعت گوشی‌های مختلف را انجام می‌دهد، حدود بیست ماه که کوپرتینویی‌ها نتوانسته‌اند گوشی آیفونی به بازار عرضه کنند که در تست سرعت لقب سریع‌ترین را از آن خود کند؛ اما اکنون ورق برگشته است.

ظاهرا آیفون ۱۲ پرو بالاخره توانست با بهره‌مندی از چیپست ۵ نانومتری A14 در تست سرعت از گلکسی نوت ۲۰ الترا پیشی بگیرد. با وجودی که تست سرعت تنها مولفه برای انتخاب یک گوشی هوشمند نیست؛ اما نشان می‌‌دهد که شرکت‌های مختلف از نظر سخت افزاری و نرم افزاری با یکدیگر به شدت رقابت می‌کنند.

همانطور که در ویدیو می‌بینید آیفون ۱۲ پرو با رم ۶ گیگابیتی توانست در مجموع ۱۷ ثانیه سریعتر از گلکسی نوت ۲۹ الترا با رم ۱۲ گیگابایتی برنامه‌ها را پردازش کند که زمان قابل توجهی است.

قیمت پایه آیفون ۱۲ پرو در حدود ۳۰۰ دلار پایین تر از قیمت پایه گلکسی نوت ۲۰ الترا است. حتی گوشی‌های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی با بهره‌مندی از تراشه A14‌ نیز قیمت پایین ‌تری دارند.

کاربران به این موضوع توجه نشان می‌دهند که چه گوشی می‌تواند در دنیای واقعی و در عمل، عملکردی روان‌تر و سریع‌تر از خود نشان دهد. سرعت چند ثانیه‌ای در اجرای اپلیکیشن‌ها شاید نکته‌ای نباشد که کاربران معمولی را آزار دهد؛ ولی می‌‌تواند برای برخی کاربران حائز اهمیت باشد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟