انتشار طرح‌های مفهومی نسل جدید آی‌مک با حاشیه‌های باریک نمایشگر

اپل احتمالا سال آینده میلادی از نسل جدید آی‌مک رونمایی خواهد کرد و حالا شاهد انتشار طرح‌های مفهومی آن هستیم که از حاشیه‌های باریک اطراف نمایشگر خبر می‌دهند.

انتظار می‌رود سال آینده میلادی با نسل جدید آی‌مک با طراحی بسیار متفاوت در مقایسه با نسخه کنونی مواجه شویم. این محصولات که در مدل‌های ۲۴ و ۳۲ اینچی از راه می‌رسند، همانند نسل جدید آیپد پرو دارای نمایشگر بدون حاشیه خواهند بود و کاربران با صفحه نمایش لبه به لبه مواجه می‌شوند.

اپل از سال ۲۰۱۲ تا به امروز طراحی آی‌مک را تغییر نداده و حتی مدل‌ ۲۰۲۰ این محصول نیز حاشیه‌های زیادی را در اطراف نمایشگر خود میزبانی می‌کند. حالا در طرح‌های مفهومی مدل ۲۰۲۱ آن شاهد حذف تقریبا کامل این حاشیه‌ها هستیم.

سرور ابری

نسل جدید آی‌مک

نسل کنونی این کامپیوتر در نسخه‌های ۲۱.۵ و ۲۷ اینچی در بازار به فروش می‌رسند، اما با توجه به حذف حاشیه‌های اطراف نمایشگر انتظار می‌رود نسل آینده ابعاد نمایشگر بزرگتری یعنی ۲۴ و ۳۲ اینچ داشته باشند.

اپل روز سه شنبه هفته جاری در مراسم «One More Thing» از مک بوک‌های مجهز به اپل سیلیکون رونمایی خواهد کرد. این پردازنده مبتنی بر معماری ARM جایگزین تراشه‌های اینتل خواهد شد و انتظار می‌رود قدرت یکسانی را در مقایسه با آن‌ها در اختیار کاربران قرار دهد و مصرف انرژی پایین‌تری داشته باشد.

نسل جدید آی‌مک

علاوه بر مک بوک‌ها، اپل سیلیکون در آی‌مک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت تا دو سال آینده پردازنده‌های اینتل از دنیای مک حذف می‌شوند. اپل سیلیکون به گونه‌ای طراحی شده که به فن برای خنک‌کاری نیاز ندارد، بنابراین نسل آینده آی‌مک احتمالا ضخامت بسیار کمتری در مقایسه با مدل کنونی خواهد داشت و همچنین سر و صدایی نیز تولید نمی‌کند.

نسل آینده کامپیوتر اپل به تازگی موفق به دریافت تاییدیه اوراسیا شده، اما نمی‌دانیم درون آن‌ از اپل سیلیکون یا تراشه‌های اینتل استفاده می‌شود. با این حال گزارش‌ها به عرضه این محصولات مجهز به اپل سیلیکون در سال آینده میلادی اشاره می‌کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟