رئیس بخش AMG مرسدس بنز اطلاعات جدیدی از ابر خودرو این شرکت داد

رئیس بخش AMG مرسدس بنز اطلاعات جدیدی از ابر خودرو این شرکت داد

مرسدس بنز از فن آوری خودروهای فرمول یک خود در ابر خودروی جدید این شرکت یعنی Project One استفاده کرده است. حال توبیاس مورس رئیس بخش AMG شرکت مرسدس بنز اطلاعات جالب و دسته اولی در مورد این پروژه را داده است که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

این ابر خودرو توانایی این را دارد که به اندازه نصف وزن خود نیروی رو به پایین تولید کند. وزن آن معادل ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلوگرم است و این یعنی با بیش از ۷۰۰ کیلوگرم نیروی رو به پایین طرف هستیم. گرچه این رقم به پای جدیدترین ابرخودروی شرکت مک لارن یعنی مدل سنا که مک لارن ادعا می کند توانایی تولید نیروی رو به پایین معادل ۸۰۰ کیلوگرم را دارد، نمی رسد.

موتور فرمول یک این خودرو نیز از آن جا که تحت شرایط و فشار کاری بالا کار می کند تا ۵۰ هزار کیلومتر کار خواهد کرد و پس از آن نیاز به یک اورهال توسط متخصصین این شرکت دارد.

با این که چین بزرگ ترین بازار خودرو را دارد اما این ابر خودرو در کشور چین عرضه نخواهد شد و تنها بازارهای اروپایی و بخش هایی از آسیا همچون کشورهای متمول خاورمیانه و آمریکای شمالی، عرضه خواهد شد.

مرسدس AMG Project One از یک موتور ۱.۶ لیتری  V-6 مجهز به یک موتور الکتریکی، توانایی تولید بیش از ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت را دارد. یک جعبه دنده ۸ سرعته نیز وظیفه انتقال قدرت را بر عهده خواهد گرفت.

حداکثر سرعت خودرو به ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود خواهد شد و این مدل توانایی این را دارد که از سرعت صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۶ ثانیه طی کند.

همچنین رئیس AMG اعلام کرده است که معلوم نیست مرسدس بنز در آینده جانشین این خودرو را نیز عرضه کند و به شخصه هیچ برنامه ای برای ۱۰ سال آینده ندارم . او می گوید: "این کار تنها باعث حواس پرتی ما می شود و من هرگز به بیش از ۴ یا ۵ سال آینده فکر نمی کنم".

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato