ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

کاهش شدید ارزش سهام Zoom و دیگر سرویس‌های دورکاری در پی آزمایش موفق واکسن کرونا

سهام Zoom و دیگر شرکت‌هایی که درآمدزایی آنها در دوران قرنطینه دو چندان شده است، پس از اعلام خبر اثربخشی فوق العاده واکسن کرونای شرکت فایزر با افت شدید مواجه شد. سهام شرکت Zoom که ...

پیمان حسنی
نوشته شده توسط پیمان حسنی | ۲۰ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۰

سهام Zoom و دیگر شرکت‌هایی که درآمدزایی آنها در دوران قرنطینه دو چندان شده است، پس از اعلام خبر اثربخشی فوق العاده واکسن کرونای شرکت فایزر با افت شدید مواجه شد.

سهام شرکت Zoom که در زمینه ارائه سرویس ویدیوکنفرانس و تماس‌های تصویری گروهی فعالیت می‌کند، روز دوشنبه ۱۷.۴ درصد کاهش یافت. سهام دیگر شرکت‌های ارائه دهنده سرویس‌های از راه دور و فروشگاه‌های اینترنتی مثل آمازون و نتفلیکس به ترتیب ۵.۱ و ۸.۶ درصد افت کرد. سهام شرکت پزشکی از راه دور Teladoc Health و شاپیفای نیز به ترتیب با کاهش ۱۳.۷ و ۱۳.۶ درصد مواجه شد.

کاهش قابل توجه سهام شرکت‌های ارائه دهنده خدمات از راه دور به خاطر خبر اثربخشی ۹۰ درصدی واکسن کرونا شرکت داروسازی فایزر و بایواِن‌تک (BioNTech) در کارآزمایی بالینی فاز سوم رخ می‌دهد. اکثر محققان در خوشبینانه‌ترین حالت منتظر توسعه واکسن با اثربخشی ۷۵ درصد بودند. دکتر «آنتونی فائوچی» مشاور ارشد کاخ سفید در رابطه با ویروس کرونا نیز که یکی از چهره‌های پزشکی و معتبر آمریکا به شمار می‌رود، توسعه واکسن با اثربخشی ۵۰ تا ۶۰ درصد را قابل قبول می‌دانست.

دکتر «آلبرت بورلا» رییس و مدیرعامل شرکت فایزر در گفتگو با خبرگزاری CNBC گفت: «فکر می‌کنم می‌توانیم کورسویی از امید را در انتهای تونل ببینیم.»

سهام شرکت Zoom Video سال جاری میلادی به خاطر خانه نشینی مردم با افزایش باورنکردنی ۶۳۵ درصدی مواجه شد. آمازون و نتفلیکس به ترتیب افزایش فوق العاده ۷۹.۲ و ۵۹.۱ درصدی سهام را در سال ۲۰۲۰ تجربه کرده بودند. سهام شرکت Teladoc و شاپیفای نیز به ترتیب با افزایش چشمگیر ۱۴۶.۲ و ۱۶۲.۸ درصد مواجه شد.

اما حالا و با اعلام خبر توسعه واکسن اثربخش توسط فایزر به نظر می‌رسد سرمایه گذاران با رویگردانی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات از راه دور، در حال سرمایه گذاری در شرکت‌هایی هستند که از باز شدن اقتصاد سود می‌برند. برای مثال سهام شرکت گردشگری Norwegian Cruise با افزایش ۹.۳ درصدی و خطوط هوایی «امریکن ایرلاینز» ۱۵ درصد بالا رفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی