دیوار مرگ 1.3 میلیون دلاری تاپ گیر پس از 16 دقیقه فیلم‌برداری تخریب شد

دیوار مرگ 1.3 میلیون دلاری تاپ گیر پس از 16 دقیقه فیلم‌برداری تخریب شد

برنامه تلوزیونی تاپ گیر شبکه BBC به واسطه جار و جنجال و جدال سرسختانه بین مجریان آن محبوب است و به همین جهت نیز تهیه کنندگان برنامه مبالغ بسیار زیادی را برای افزایش هیجان این برنامه هزینه می‌کنند. به طور مثال در فصل اخیر این برنامه یک دیوار مرگ به ارزش ۱ میلیون پوند ساخته  شد که تنها پس از ۱۶ دقیقه به طور کامل تخریب شد.

در یکی از قسمت‌های ابتدایی فصل جدید، مجریان برنامه تاپ گیر، اندرو فلینتوف، پدی مک گوینس و کریس هریس کر کدام با یک خودرو مخصوص قصد اجرای نمایش دیوار مرگ را داشتند.

آنها با سرعت بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت بر روی این دیوار در حال حرکت بودند تا هیجان مخاطبین را به بالاترین حد ممکن خود برسانند. این دیوار مرگ در کاخ الکساندرا در شمال لندن ساخته شده بود و پس از پایان فیلم برداری به طور کامل تخریب شد.

این یکی از پر هزینه‌ترین قسمت هایی است که شبکه BBC تا به حال دست به تولید و اجرای آن زده است. به طور میانگین به ازای هر دقیقه از این بخش از برنامه ۶۲.۵۰۰ پوند هزینه شده است.

نکته اساسی در این ماجرا این است که شبکه BBC به طور مستقیم از پول مالیات دهندگان تغذیه می‌شود و چنین اتلاف منابعی می‌تواند باعث سردرگمی بیش از پیش مالیات دهندگان شود.

تاپ گیر

در حال حاضر بسیاری از تولیدات این چنینی همچون برنامه گرندتورر شبکه آمازون توسط تولیدکنندگان خصوصی عرضه می‌شود.

این تنها مورد پر هزینه ای نیست که در حین تصویر برداری این برنامه اتفاق افتاده است و پدی مک گوینس نیز با یک دستگاه لامبورگینی دیابلو مدل سال ۱۹۹۰  در حین ظبط یکی از قسمت‌های این برنامه تصادف می‌کند تا میزان ضررهای برنامه تاپ گیر شبکه BBC بیش از گذشته شود.

در حال حاضر این برنامه تلوزیونی پس از ترک ۳ مجری محبوب آن یعنی جرمی کلارکسون، جیمز می و ریچارد هموند به طور مرتب در حال عوض کردن ترکیب مجریان است و فقط کریس هریس به عنوان تنها ژورنالیست واقعی صنعت خودرو در این برنامه حضور دارد و سایر مجریان، از دیگر بخش های تلوزیون و سینما به این برنامه راه پیدا کرده‌اند.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato