ارسال پیام‌ ناپدید شونده در اینستاگرام و فیسبوک مسنجر ممکن شد

فیسبوک در آخرین بروزرسانی خود یکی از ویژگی‌های مشابه و موجود در «اسنپ‌چت» را معرفی و در اختیار کاربران برخی کشورها قرار داد. حالت «Vanish Mode» ویژگی‌ جدیدی است که پس از ارسال عکس، پیام صوتی، ایموجی و استیکر و رویت شدن توسط دریافت کننده، همه پیام‌ها را فورا حذف می‌کند.

در واقع برای حفظ حریم خصوصی، پس از آنکه طرف مقابل پیام‌های ارسال شده را دریافت کرد؛ دیگری اثری از پیام‌ها باقی نمی‌ماند و ناپدید می‌شوند. 

طی دو ماه گذشته برخی کاربران این بروزرسانی را دریافت کرده‌اند. کاربران اینستاگرام نیز در دایرکت مسج می‌توانند از این ویژگی کمک بگیرند تا عکس‌ها و ویدیوها پس از مشاهده، حذف شوند.

حالت Vanish Mode شبیه به مکالمه مخفی یا سکرت چت است که امکان رمزنگاری سرتاسری گفتگو را فراهم می‌کند. البته این حالت جدید طوری طراحی شده که پس از مشاهده، موارد ارسال شده برای همیشه حذف می‌شوند. وقتی کاربر از صفحه چت، اسکرین شات بگیرد، اینستاگرام و فیسبوک با ارسال نوتیفیکیشن به ارسال کننده اطلاع رسانی می‌کنند.

استفاده از این ویژگی جدید اختیاری است و کاربران می‌توانند با توجه به علاقمندی و نیاز خود، حالت Vanish Mode را فعال یا غیرفعال کنند. وقتی این حالت جدید فعال باشد، مسنجر فیسبوک و اینستاگرام در مورد آن به کاربر اطلاع رسانی می‌کند. در نتیجه وی متوجه می‌شود که حالت ناپدید شدن پیام‌ها فعال است.

در حال حاضر این حالت جدید تنها برای چت‌های دو نفره قابل استفاده است و در گروه‌های چند نفره هنوز فعال نشده است. کاربران فیسبوک می‌توانند در مورد چت‌هایی که این حالت روی آنها فعال است به فیسبوک گزارش ارسال کنند یا چنین چت‌هایی را مسدود کنند.

کاربران برای استفاده از این حالت جدید باید آخرین نسخه اپلیکیشن‌های مسنجر فیسبوک و اینستاگرام را دریافت کنند. البته این قابلیت جدید در حال حاضر در دسترس کاربران آمریکا، کانادا، مکزیک، پرو، بنگلادش و برخی دیگر از کشورها قرار گرفته است؛ ولی به زودی کلیه کاربران می‌توانند آخرین بروزرسانی پیام رسان‌های محبوب را دریافت کرده و از حالت جدید استفاده کنند.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟