از زمان معرفی ایرپاد و آپید جدید تا دگرگونی باتری آیفون ۱۳ در گزارش جدید مینگ-چی کو

اپل احتمالا در نیمه اول سال ۲۰۲۱ ایرپاد ۳ و آیپدهای مجهز به مینی LED را معرفی خواهد کرد. این شرکت همچنین قصد استفاده از مدارهای منعطف را در باتری آیفون ۱۳ دارد.

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر سرشناس که معمولا سخنانش درباره محصولات اپل درست از آب درمی‌آید، در گزارش جدید خود سراغ آیپد و آیفون‌‌های نسل بعد رفته است. به گفته این تحلیلگر اپل برای نخستین بار به منظور آزادسازی فضا و کاهش هزینه‌ها در آیفون‌های ۱۳ و ۱۳ مینی از فناوری باتری مدار منعطف استفاده خواهد کرد.

مدار کریستال پلیمر مایع یا به اختصار LCP به واسطه منعطف بودن اجزای سازنده‌، محدودیت مدارهای چاپی سخت PCB را ندارد و در نتیجه اتصال اجزا به صورت انعطاف پذیر ممکن خواهد شد. کوپرتینویی‌ها قبلا از این فناوری در آنتن‌های آیفون استفاده کرده و به نتایج مطلوبی دست پیدا کرده‌ بودند.

Mobit

از دیگر مزایای این مدارها باید به سرعت بالا و تاخیر کم اشاره کرد. به گفته کو اپل در این زمینه قصد همکاری با شرکت چینی «Career Technology» را دارد و ۴۰ تا ۵۰ درصد از سفارشات را بر عهده آنها خواهد گذاشت.

علاوه بر این تحلیلگر مذکور بر این باور است که اپل در ایرپاد ۳ و کیس شارژ آن نیز از مدارهای منعطف استفاده می‌کند که تولید آن بر عهده Career Technology خواهد بود. یکی دیگر از زمینه‌های همکاری دو شرکت به قطعات اپتیکال و آکوستیک مدارهای نرمی مربوط می‌شود که در آیپدهای مجهز به مینی LED بکار خواهد رفت.

بر اساس این گزارش ایرپاد ۳ و آیپدهای مجهز به مینی LED در نیمه اول ۲۰۲۱ به تولید انبوه خواه رسید. وی پیشتر گفته بود اپل شش محصول جدید را با نمایشگر mini-LED روانه بازار خواهند کرد اما شیوع کرونا باعث عقب افتادن برنامه‌ها شد.

هدف اپل از بکارگیری پنل‌های مینی LED ارتقای گاموت رنگی، HDR و کنتراست بیشتر، نمایش کاملا مجزای تصاویر تیره و روشن و در نهایت به حداقل رساندن احتمال سوختن پیکسل‌ها است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟