هواوی رسما فروش آنر را تأیید کرد

هواوی سرانجام فروش «آنر» را تأیید کرد. هواوی با توجه به تحریم‌های آمریکا که به شدت کسب و کار موبایل این شرکت را محدود کرده‌اند مجبور به فروش زیرمجموعه خود شد.

هفته گذشته برخی از رسانه‌های چینی مدعی شدند جدایی آنر از هواوی قطعی شده است. حال هواوی با انتشار بیانیه‌ای به طور رسمی فروش زیرمجموعه خود را تأیید می‌کند. هواوی در این بیانیه به شرایط دشوار ناشی از تحریم‌ها و دلایل فروش آنر اشاره کرده:

«کسب و کار هواوی این اواخر به دلیل عدم دسترسی پیوسته به عناصر فنی مورد نیاز در بخش موبایل متحمل فشار شدیدی بوده است. از اینرو شرکت «هولدینگ و سرمایه گذاری هواوی» فروش تمام دارایی کسب و کار آنر به « Shenzen Zhixin New Information Technology» را در دستور کار قرار داد. این داد و ستد به تامین کنندگان و عرضه کنندگان آنر اجازه می‌دهد از این شرایط دشوار عبور کنند.

پس از نهایی شدن قرارداد هواوی دیگر سهامدار آنر و عضو هیئت مدیره این برند نبوده و در تصمیم‌گیری‌های آن نیز نقشی نخواهد داشت. این تصمیم توسط زنجیره صنعتی آنر و با هدف تضمین بقای آن اتخاذ شده است. پیشنهاد این داد و ستد ابتدا توسط بیش از ۳۰ کارگزار و توزیع کننده برند آنر ارائه شد.

آنر از زمان تأسیس در سال ۲۰۱۳، تمرکز خود را صرف جلب توجه قشر جوان با عرضه گوشی‌های مقرون به صرفه کرده است. آنر در طول هفت سال گذشته به برندی بزرگ در دنیای موبایل با صادرات بیش از ۷۰ میلیون گوشی در سال تبدیل شده است.»

شرکت Shenzen Zhixin به تازگی توسط یک کنسرسیوم با بیش از ۳۰ کارگزار و توزیع کننده تأسیس شده است. در این قرارداد ذکر شده که منافع مصرف کنندگان، کانال‌ها، تأمین کنندگان، شرکای تجاری و کارمندان محفوظ خواهد ماند و تغییر در مالکیت منجر به تغییر مسیر آنر نشده و مدیران ارشد نیز در جایگاه خود باقی می‌مانند.

دولت ایالات متحده هواوی را به اتهام تهدید برای امنیت ملی تحریم کرد و فرمان اجرایی ممنوعیت مراوده شرکت‌ها آمریکایی با این کمپانی چینی را صادر کرد. به دنبال تحریم‌ها دسترسی هواوی و آنر به قطعات موبایل محدود شد و تأثیر منفی زیادی بر کسب و کار موبایل این دو شرکت گذاشت.

برای مثال کوالکام که بزرگ‌ترین تأمین کننده چیپ موبایل در دنیا به شمار می‌رود، مراوده تجاری با هواوی را قطع کرد که البته اخیراً مجوز فروش برخی از قطعات 4G را به این شرکت بدست آورده است. گوگل پروانه استفاده از برنامه‌های خود توسط هواوی و آنر را باطل کرد که تا حدی بر فروش محصولات این دو شرکت در بازارهای غربی تأثیر منفی گذاشته است.

انتظار می‌رود جدایی آنر از هواوی سبب در امان ماندن این برند از تحریم‌های آمریکا شود و یکی از بزرگ‌ترین مزایای آن امکان مراوده تجاری مستقیم آنر با شرکت‌های آمریکایی خواهد بود.

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟