دفتر بازرسی ناسا: بازگشت فضانوردان به ماه تا سال ۲۰۲۴ بلندپروازانه و غیرمحتمل است

دفتر بازرسی ناسا: بازگشت فضانوردان به ماه تا سال ۲۰۲۴ بلندپروازانه و غیرمحتمل است

بر اساس گزارشی که توسط دفتر بازرسی ناسا منتشر شده، احتمال بازگشت فضانوردان آمریکایی به ماه تا سال ۲۰۲۴ کم است.

دفتر بازرسی ناسا گزارش چالش‌های این سازمان در سال ۲۰۲۰ و نحوه تأثیر آن‌ها بر مأموریت‌های چند سال آینده را منتشر کرد. در این گزارش در مجموع به ۷ چالش اشاره شده که اولین و بلندپروازانه‌ترین آن‌ها بازگشت انسان به ماه تا سال ۲۰۲۴ است. آنطور که در گزارش نوشته شده، ناسا احتمالاً نمی‌تواند تا سال ۲۰۲۴ به این هدف برسد.

دفتر بازرسی ناسا مأمور است تا به طور مستقل بزرگ‌ترین چالش‌های ناسا از جمله چالش‌های مربوط به عملکرد و مدیریت را ارزیابی کند. در گزارش امسال این دفتر به ۷ چالش اشاره شده که در ادامه ملاحظه می‌کنید:

  • فرود اولین زن و فضانوردان دیگر بر سطح ماه تا سال ۲۰۲۴
  • بهبود مدیریت پروژه‌های بزرگ
  • ادامه حضور بشر در مدار نزدیک به زمین (LEO)
  • جذب و حفظ نیروی انسانی بسیار ماهر
  • بهبود نظارت بر قراردادها، کمک‌های مالی و توافق‌های همکاری
  • مدیریت و کاهش ریسک تهدیدات سایبری
  • حل مشکل زیرساخت و تجهیزات فرسوده

دفتر بازرسی ناسا در گزارش خود نتیجه گرفته است که ناسا برای فرود فضانوردان بر سطح ماه تا سال ۲۰۲۴ «به شدت تحت فشار قرار خواهد گرفت.» آنطور که در گزارش آمده، ناسا به منظور محقق کردن این هدف بلندپروازانه تا چهار سال آینده، به بودجه پایدار و تأمین به موقع آن و همچنین مدیریت «قوی، منسجم و پایدار» از ناسا تا ریاست جمهوری آمریکا نیاز دارد.

جالب است بدانید ناسا ابتدا سال ۲۰۲۸ را برای بازگشت فضانوردان به ماه تعیین کرده بود، ولی دونالد ترامپ به این سازمان دستور داد تا به برنامه‌ها سرعت بخشیده و بازگشت فضانوردان به قمر زمین را چهار سال جلوتر بیندازد. چند ماه بعد ترامپ از ناسا انتقاد کرد و گفت این سازمان باید بر اهداف بلندپروازانه‌تری مثل ارسال فضانوردان به مریخ تمرکز کند.

جو بایدن، رییس جمهور انتخابی ایالات متحده خود را حامی برنامه‌های ناسا برای بازگشت فضانوردان آمریکا به ماه معرفی کرده، اما در سخنان خود به سال ۲۰۲۴ اشاره‌ای نکرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato