مدیر امنیت اپل به پیشنهاد پرداخت رشوه برای مجوز حمل مخفیانه سلاح متهم شد

«توماس مویر»، مدیر امنیت اپل به پیشنهاد پرداخت ۷۰ هزار دلار رشوه در قالب ۲۰۰ آیپد برای دریافت مجوز برای حمل سلاح گرم به شکل پنهانی متهم شد.

این اتهامات اخیرا توسط دادگاهی در کالیفرنیا مطرح شده‌اند. اپل در حال حاضر نسبت به این موضوع از خود واکنش نشان نداده است. علاوه بر مدیر امنیت این کمپانی، دو افسر پلیس از شهرستان «سانتا کلارا»، کالیفرنیا نیز به دریافت رشوه متهم شده‌اند.

معاون کلانتری این شهرستان، «ریک سانگ» و کلانتر این منطقه، «جیمز جنسن» متهم به درخواست رشوه برای مجوزهای سلاح گرم مخفی هستند. آقای مویر به پرداخت رشوه برای دسترسی به این مجوزها متهم شده است.

سرور ابری

طبق قانون این ایالت، حمل اسلحه گرم مخفی بدون مجوز مخصوص آن، جرم است. شهرستان سانتا کلارا اعلام کرده آقای سانگ از صدور مجوز سلاح مخفی برای تیم امنیتی خودداری کرده، با این حال پس از موافقت آقای مویر به اهدای چندین آیپد به ارزش ۷۰ هزار به کلانتری چنین مجوزهایی را صادر کرده است.

توماس مویر اپل
توماس مویر

در برگه اتهامات عنوان شده که در آگوست ۲۰۱۹، زمانی که آقای سانگ و مویر از یک حکم جستجو برای ضبط سوابق مجوز سلاح مخفی پلیس مطلع شدند، برنامه اهدای ۲۰۰ آیپد متوقف شده است. یک تحقیقات دو ساله نتیجه گرفته که آقای سانگ با همکاری جنسن تا زمان دریافت رشوه، از صدور مجوز خودداری می‌کردند.

در صورتی که این افراد مجرم شناخته شوند، به حبس محکوم خواهند شد. دادستان منطقه سانتا کلارا، «جف روزن» اعلام کرده:

«اینکار را گروکشی یا دریافت هزینه برای انجام کار درنظر بگیرید. فرقی نمی‌کند چرا که یک اقدام غیرقانونی است و اعتماد عمومی به سیستم عدالت کیفری را به شدت کاهش می‌دهد.»

به گفته روزن، زمانی که اعضای عالی رتبه یک سازمان اجرای قانون در قلب یک طرح دریافت رشوه قرار دارند، افتخار، اعتبار و اثربخشی تمام سازمان‌های قانونی را لکه‌دار می‌کند و روی اعتماد عمومی تاثیر می‌گذارد.

سرور ابری

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟