چطور با ابزارهای گوگل در چند دقیقه یک سایت رایگان برای خود بسازیم؟

اگر صاحب کسب و کاری هستید و می‌خواهید آن را تبلیغ کنید یا اینکه به دنبال انتشار ایده‌ها و تفکرات خود هستید، می‌توانید از وب‌سایت شخصی استفاده کنید. ما در این مطلب نحوه ساخت سایت در گوگل را به شما آموزش می‌دهیم.

کمپانی‌های مختلفی برای ساخت و راه‌اندازی یک وب‌سایت به شما کمک می‌کنند، با این حال ساخت سایت در گوگل ساده و رایگان است. برای این کار به دانش فنی زیادی نیاز ندارید و گوگل قالب‌های متنوعی را با توجه به نیازتان در اختیارتان قرار می‌دهد.

تمام این قالب‌ها قابل شخصی‌سازی هستند، بنابراین می‌توانید محتوای خود را همانطور که دوست دارید، ارائه کنید. این فرایند بسیار سریع انجام می‌شود و می‌توانید در چندین دقیقه سایت بسازید. برای آموزش ساخت سایت در گوگل در ادامه همراه دیجیاتو باشید.

آموزش ساخت سایت در گوگل

برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • پس از ورود به حساب گوگل خود، وارد صفحه اصلی سایت‌های گوگل شوید.
  • زیر بخش «Start a new site»، قالب مورد علاقه خود را انتخاب کنید. با کلیک روی «Template Gallery»، گزینه‌های بیشتری در اختیارتان قرار می‌گیرد و حق انتخاب بیشتری خواهید داشت.

ساخت سایت در گوگل

  • در گوشه چپ بالای صفحه نام سایت خود را وارد کنید.
  • با استفاده از جعبه ابزار، به سایت خود محتوا اضافه کنید. این محتوا می‌تواند متن، عکس یا دیگر فایل‌های رسانه‌ای باشد. برای افزودن این موارد، روی نواحی مربوطه در قالب خود کلیک کنید و دستورات روی صفحه را دنبال کنید. اگر در انجام این مرحله با مشکل مواجه شدید، با کلیک روی گزینه سه نقطه افقی در گوشه بالای سمت راست صفحه به یک آموزش گام به گام دست پیدا می‌کنید.

ساخت سایت در گوگل

  • پس از اینکه تمام محتوای موردنظر خود را وارد سایت کردید، روی عبارت «Publish» در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
  • یک پنجره پاپ آپ در برابرتان قرار می‌گیرد و در آن باید URL موردنظر خود را وارد کنید. باید به این موضوع توجه داشته باشید که URL تمام سایت‌های گوگل به صورت پیش‌فرض با عبارت «https://sites.google.com/view» آغاز می‌شود. بنابراین هر آدرسی که برای خود انتخاب کنید، پس از این عبارت قرار می‌گیرد.
  • اگر می‌خواهید یک URL سفارشی داشته باشید، آن را در بخش «Custom URL» وارد کنید. شما می‌توانید امکان مشاهده سایت توسط افراد را شخصی‌سازی کنید و حتی مانع از نمایش آن در جستجوهای گوگل شوید.

ساخت سایت در گوگل

  • پس از پایان این مرحله، دوباره روی گزینه Publish کلیک کنید. با این کار سایت شما فعال می‌شود و دیگران به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

با انجام مراحل بالا می‌توانید در چندین دقیقه به سادگی با استفاده از گوگل سایت خود را بسازید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟