شکایت کاربران از مک‌های مجهز به اپل M1: از ناسازگاری نرم افزاری تا عدم اتصال بلوتوث

شکایت کاربران از مک‌های مجهز به اپل M1: از ناسازگاری نرم افزاری تا عدم اتصال بلوتوث

اپل چند هفته پیش از چیپ M1 و مک‌های مجهز به آن رونمایی کرد و حالا کاربران به آن‌ها دسترسی دارند. با عرضه گسترده‌تر این محصولات، شاهد شکایت کاربران از مشکلات آن‌ها در زمینه ناسازگاری نرم افزاری و همچنین عدم اتصال بلوتوث هستیم.

با معرفی اولین اپل سیلیکون به نام M1، کامپیوترهای اپل در حال دور شدن از پردازنده‌های اینتل هستند و تا دو سال دیگر، تنها شاهد استفاده از این چیپست‌ها در دنیای مک خواهیم بود. مک بوک پرو ۱۳ اینچی، مک بوک ایر و مک مینی جدید همگی به این پردازنده مجهز شده‌اند. در حالی که در بررسی‌ها این محصولات عملکرد تقریبا بی‌نظیری از خود نشان داده‌اند، کاربران از چندین مشکل خبر می‌دهند.

یکی از این مشکلات مربوط به سازگاری نرم افزاری آن‌ها می‌شود. یکی از تحلیلگران دنیای فناوری به نام «پاتریک مورهد» در توییتر از مشکلات مک بوک پرو مجهز به چیپ M1 خبر داده است. علاوه بر مورهد، کاربران دیگری نیز از این موضوع شکایت کرده‌اند.

چیپ M1

به گفته مورهد، مرورگر مایکروسافت اج روی سیستم عامل مک او اس بیگ سور و مک مجهز به اپل M1 نصب می‌شود، اما پس از چندین دقیقه از کار افتاده و کرش می‌کند.

در حالی که بررسی‌ها به شارژدهی بالای باتری اشاره می‌کنند، ظاهرا در این زمینه نیز اختلاف نظر وجود دارد. برخی کاربران به این موضوع اشاره می‌کنند که پس از تنها ۵ ساعت کار با مک بوک پرو جدید، شارژ باتری آن به ۱۰ درصد می‌رسد. انتظار می‌رود این مشکل مربوط به باگ‌های سیستم باشد و با عرضه بروزرسانی برای سیستم عامل یا برنامه‌ها برطرف شود.

چیپ M1

علاوه بر مک بوک پرو، ظاهرا مک مینی نیز برای کاربران دردسرساز شده است. برخی از صاحبان مک مینی مجهز به چیپ M1 اپل از مشکلات در ارتباط بلوتوث این دستگاه خبر می‌دهند.

یکی از این افراد، یوتیوبری به نام «پاتریک موتاسو» است که برای استفاده از تجهیزات بلوتوثی با مک مینی با مشکل مواجه شده است. این یوتیوبر در ویدیویی به عدم امکان استفاده از ماوس بلوتوثی اشاره کرده چرا که ارتباط میان این ماوس و مک مینی بطور مداوم قطع می‌شود.

توماسو از ماوس‌های مختلفی مانند «MX Master 3» شرکت لاجیتک و «مجیک ماوس ۲» اپل استفاده کرده که بطور متناوب ارتباط میان آن‌ها قطع می‌شود. این یوتیوبر همچنین در ارتباط ایرپاد پرو و سایر تجهیزات بی‌سیم خود با استفاده بلوتوث نیز با مشکل مواجه شده است.

توماسو در این زمینه تنها نیست و کاربران دیگری از عدم شناسایی ماوس و کیبورد بلوتوثی توسط مک مینی M1 شکایت کرده‌اند. در حال حاضر دلیل چنین مشکلی مشخص نشده و می‌تواند یک باگ نرم افزاری یا نقص سخت افزاری باشد. هنوز اپل چنین موضوعی را به عنوان یک مشکل اعلام نکرده است.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato