ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

جریمه 12 میلیون دلاری اپل به خاطر ادعای گمراه کننده در مورد مقاومت آیفون در برابر آب

سازمان «نظارت بر بازار و رقابت در ایتالیا» (AGCM)، اپل را به دلیل تبلیغات گمراه کننده در مورد میزان مقاومت گوشی‌های هوشمند آیفون در برابر آب 12 میلیون دلار جریمه کرد. براساس اعلام سازمان نظارت ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۸:۳۰

سازمان «نظارت بر بازار و رقابت در ایتالیا» (AGCM)، اپل را به دلیل تبلیغات گمراه کننده در مورد میزان مقاومت گوشی‌های هوشمند آیفون در برابر آب 12 میلیون دلار جریمه کرد.

براساس اعلام سازمان نظارت بر بازار و رقابت ایتالیا، اپل اطلاعات درستی در مورد ضد آب بودن گوشی‌های آیفون به کاربران ارائه نمی‌دهد. این سازمان مدعی است، آنچه اپل در مورد حداکثر عمق نفوذناپذیری آب به داخل گوشی و همچنین مدت زمانی که گوشی می‌تواند در معرض آب قرار بگیرد و آسیب نبیند، اطلاعاتی گمراه کننده تحویل کاربران داده است که فقط جنبه تبلیغاتی دارد.

ظاهرا آنچه اپل در تبلیغات خود در مورد ضد آب بودن گوشی‌های آیفون مطرح می‌کند، در شرایط آزمایشگاهی صادق است و در خارج محیط آزمایشگاه، این ادعاها واهی است.

علاوه بر این، AGCM اعلام کرد ضمانت نامه اپل نیز به مشتریانی که گوشی‌های هوشمند آنها در اثر نفوذ آب آسیب دیده باشد، کمکی نمی‌کند.

اپل در تبلیغات خود ادعا می‌‌کند که گوشی‌های این شرکت از آیفون 8 تا آیفون 11 در عمق بین 1 تا 4 متر به مدت 30 دقیقه در برابر نفوذ آب مقاوم هستند.

سازمان نظارت بر بازار و رقابت ایتالیا می‌گوید گوشی‌های آیفون تنها در شرایط آزمایشگاهی کنترل شده و با آب کاملا راکد و خالص در برابر نفوذ آب مقاوم هستند. ممکن است گوشی آیفون در شرایط مختلفی در معرض نفوذ آب قرار بگیرند که کاملا با شرایط آزمایشگاهی متفاوت است. در حالیکه اپل به کاربران چنین توضیحاتی را ارائه نمی‌دهد و فقط تبلیغات ضد آب بودن را به صورت کلی مطرح می‌کند.

از طرف دیگر این سازمان گارانتی محصولات اپل را هم گمراه کننده عنوان کرده چرا که صدمات ناشی از نفوذ آب به آیفون را پوشش نمی‌دهند.

AGCM علت جریمه 12 میلیون دلاری را این دو دلیل مطرح می‌کند. اپل تاکنون در مورد گزارش منتشر شده، واکنشی نشان نداده است. باید ببینیم غول فناوری چگونه می‌خواهد به این موضوع رسیدگی کند.

همین سازمان دو سال قبل به واسطه اطلاع رسانی نادرست در مورد تغییرات اعمال شده در iOS 10.2.1 اپل را به دادگاه کشاند که به جریمه ۱۰ میلیون دلاری منجر شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی