شیائومی با رشد ۳۵ درصدی جای اپل را در رده سومین عرضه‌کننده برتر موبایل گرفت

بعد از همه گیری کرونا بازار موبایل دستخوش رکود شده بود اما در فصل سوم 2020 تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند، فروش بهتری را نسبت به دو فصل قبلی تجربه کرده‌اند.

براساس برآورد «گارتنر» شیائومی با سهم بازار 12.1 درصد و فروش 44.4 میلیون دستگاه گوشی هوشمند توانست فروش بیشتری را نسبت به اپل با سهم بازار 11.1 درصد در فصل سوم 2020 از آن خود کرده و رتبه سوم پرفروش‌ترین تولید کننده موبایل را در این فصل به نام خود کند.

شیائومی در فصل سوم سال گذشته با سهم بازار 8.5 درصد، توانست در حدود 32.9 میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند. فصل سوم سال 2020 علی‌رغم شرایط همه گیری کرونا، برای شیائومی سه ماهه خوبی بود و این شرکت با رشد 34.9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل توانست به سهم بازار 12.1 درصدی و فروش حدود 44.4 میلیون گوشی هوشمند دست یابد.

اپل در فصل سوم سال گذشته با سهم بازار 10.5 درصد، موفق به فروش حدود 40.6 میلیون گوشی هوشمند شد. سه ماهه سوم امسال نیز با افت 0.6 درصدی نسبت به سال قبل، سهم بازار 11.1 درصدی را از آن خود کرد و موفق به فروش 40.8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شد.

سامسونگ با فروش 80.8 میلیون دستگاه سهم بازار 22 درصدی را برای خود رقم زد و صدرنشین جدول فروش شد. هواوی با افت فروش 21.3 درصدی نسبت به سال قبل، موفق به فروش 51.8 میلیون گوشی هوشمند شد و سهم بازار 14.1 درصدی را از آن خود کرد. حال آنکه غول فناوری چینی در مدت مشابه سال قبل با سهم 16.9 درصدی موفق به فروش 65.8 میلیون دستگاه گوشی هوشمند شده بود. تحریم‌های ایالات متحده روی فروش هواوی تاثیرگذار بوده است.

گارتنر در گزارش خود به این موضوع اشاره کرده است که وضعیت بازار موبایل در سه ماهه سوم 2020، نسبت به فصل اول و دوم سال وضعیت بهتری پیدا کرده است؛ اما آمار فروش کلی در این فصل نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت 5.7 درصدی روبرو است. این در حالی است که در سه ماهه اول و دوم سال بازار موبایل با افت 20 درصدی فروش روبرو بود.

بازار چین تقریبا در حالت عادی برگشته است و بازارهای آسیا-اقیانوسیه و آمریکای لاتین در حال برگشت به وضعیت عادی هستند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟