قیمت برخی موتورسیکلت‌ها در بازار از نمایندگی‌ ارزانتر شده است

به طور معمول بازار موتورسیکلت در ایران دارای یک اصل ثابت است و آن اینکه از مهرماه به دلیل کاهش دمای هوا فروش موتورسیکلت کاهش می یابد، اما امسال به دلیل افزایش قیمت در تمام کالاها و کاهش قدرت خرید مردم، فروش موتورسیکلت کاهش بیشتری داشته است. کاهش خرید مردم منجر به کاهش قیمت 10 تا 15 درصدی موتورسیکلت شده و مانع افزایش قیمت بیشتر این محصول گردیده است.

هفته گذشته جدیدترین قیمت موتورسیکلت های بنلی در ایران اعلام شد و تعجب بسیاری را برانگیخت چراکه قیمت بازار بسیار پایین‌تر از نمایندگی است. نمایندگی بنلی نیز در این زمینه توضیحات خاصی را منتشر نکرده است.

در تماس تلفنی با برخی از فروشندگان بزرگ موتورسیکلت، تفاوت فاحش قیمت بازار و نمایندگی نیز مشخص شد که در جدول ذیل قابل مشاهده است.

لازم به یادآوری است که با توجه به دستورات صادر شده از جانب مسئولان، درج قیمت موتورسیکلت در فضای مجازی بسیار کاهش یافته است. در گذشته درج قیمت‌ها در فضای مجازی موجب ایجاد مشکلاتی در بازار موتورسیکلت شده بود.

قیمت موتورسیکلت

قدرت خرید افراد در مقایسه با سال‌های قبل به شکل قابل توجهی کاهش یافته است و این کاهش توان خرید سبب شده تا افراد تنها برای رفع نیاز خود به بازار موتورسیکلت مراجعه کرده و اغلب موتورهای ارزان قیمت را مورد توجه خود قرار می دهند.

گفتنی است که در شرایط فعلی که هنوز قیمت دلار به شکل قابل توجهی کاهی نداشته است، کاهش قیمت ها در بازار از کاهش تقاضا و رکورد ناشی شده است و طبیعتا شرکت هایی که محصولات خود را با قیمت بالا تولید یا وارد کرده اند، در شرایط فعلی یارای کاهش قیمت ها را ندارند و همین امر نیز طبیعتا به از بین رفتن اختلاف بین بازار و کارخانه منجر می شود که البته چشم انداز چنین اتفاقی در بازار خودرو نیز وجود دارد.

 

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟