گوشت مرغ تولید شده در آزمایشگاه برای اولین بار مجوز عرضه گرفت

استارتاپ آمریکایی «Eat Just» موفق به دریافت مجوز قانونی تولید گوشت مرغ آزمایشگاهی در سنگاپور شد. این نخستین بار است که شرکتی در جهان توانسته مجوز عرضه گوشت آزمایشگاهی را دریافت کند.

«جاش تتریک» بنیانگذار و مدیر عامل استارتاپ آمریکایی اعلام کرد که گوشت مرغ آزمایشگاهی از نظر مواد مغذی تفاوتی با پروتئین‌ حیوانی ندارد. این شرکت قصد دارد محصول خود را با نام تجاری «GOOD Meat» به بازار عرضه کند.

مدیرعامل شرکت می گوید:

«گوشت مرغ تولید شده به روش آزمایشگاهی ابتدا در رستورانی در سنگاپور عرضه می‌شود. سپس برنامه‌هایی برای تولید بیشتر محصول دنبال می‌کنیم. قیمت گوشت مرغ آزمایشگاهی با مرغ درجه یک عادی تفاوت چندانی نخواهد داشت. هر سال میلیاردها مرغ برای استفاده از گوشت آنها کشته می‌شوند. با این رویکرد حیوانات کمتری جان خود را از دست خواهند داد.»

در حال حاضر استارتاپ آمریکایی تنها مجوز عرضه گوشت مرغ آزمایشگاهی را در سنگاپور دارد؛ اما امکان تولید این محصول در کالیفرنیای شمالی نیز برای استارتاپ وجود دارد. شرکت قصد دارد در ادامه عرضه گوشت مرغ را در ایالات متحده و اروپای غربی نیز توسعه دهد. هرچند ممکن است دریافت مجوز عرضه گوشت مرغ آزمایشگاهی در آمریکا و برخی کشورهای دیگر سال‌ها طول بکشد.

در حال حاضر گوشت‌های گیاهی توسط شرکت‌های مختلف در سراسر جهان تولید می‌شوند؛ اما گوشت مرغ آزمایشگاهی استارتاپ آمریکایی با گوشت‌های گیاهی تفاوت دارد و در آزمایشگاه و با سلول‌های ماهیچه‌ حیوانات تولید شده است.

در حال حاضر Eat Just، طیف وسیعی از محصولات غیر حیوانی از جمله «Just Egg» را نیز تولید می‌کند. گفتنی است گوشت مرغ آزمایشگاهی ابتدا به صورت ناگت قابل استفاده است. شرکت تولید کننده هنوز زمان عرضه دقیق محصول جدید خود را اعلام نکرده است.

یکی از چالش‌های استارتاپ قیمت بالای مرغ آزمایشگاهی و واکنش مصرف کنندگان به خرید چنین محصولی است. هنوز مشخص نیست با عرضه این گوشت مرغ آیا از آن استقبال خواهد شد یا خیر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟