گوگل امکان بارگذاری تصاویر در استریت ویو را برای همه کاربران فراهم کرد

«گوگل استریت ویو» یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های نمایش نمای خیابان‌ها، موزه‌ها و رستوران‌ها با قابلیت اشتراک گذاری تصاویر توسط کاربران به روز شد.

اکثر تصاویر گرفته شده در گوگل مپس استریت ویو با دوربین‌های اختصاصی گوگل گرفته شده‌اند؛ گوگل پیش از این هم گوگل به کاربران اجازه به اشتراک گذاری عکس‌ در استریت ویو را میداد اما بدین منظور دوربین آنها باید از فیلمبرداری ۳۶۰ درجه پشتیبانی می‌کرد. حالا اما همه موبایل‌های سازگار با ARCore که شامل اغلب گوشی‌ها می‌شود، این امکان را دارند.

گوگل در وبلاگ اختصاسی گوگل مپس در مورد بروزرسانی اپلیکیشن استریت ویو در سیستم عامل اندرورید و ویژگی ضبط تصاویر به صورت رسمی اطلاع رسانی کرده است. کاربران برای اضافه کردن تصاویر به اپلیکیشن باید از خود برنامه استفاده کنند تا بتوانند از فناوری مبتنی بر واقعیت افزوده ARCore در اشتراک گذاری تصاویر نمای خیابان بهره ببرند.

سرور ابری

برای اضافه کردن تصاویر مربوط به نمای خیابان، کاربران ابتدا باید نسخه بروزرسانی شده استریت ویو را دانلود کنند. تصاویر نمای خیابان باید از طریق اپ استریت ویو ضبط شوند. پس از شروع ضبط، کاربران به راحتی می‌توانند در حین قدم زدن در خیابان، تصاویری از نمای آن منطقه را به برنامه اضافه کنند.

در واقع اپلیکیشن به صورت منظم عکس‌هایی از مسیر حرکت کاربر ضبط می‌کند. امکان مشاهده تصاویر گرفته شده سایر کاربران هم وجود دارد.

گوگل به حفظ حریم خصوصی در بروزرسانی جدید مانند نسخه‌های قبلی توجه نشان داده و قسمت‌هایی از تصاویر که حاوی اطلاعاتی مانند چهره افراد، شماره پلاک خودرو و دیگر داده‌های شخصی است را سانسور می‌کند. گوگل علاوه بر بروزرسانی استریت ویو،‌ اپلیکیشن محبوب گوگل مپس را نیز آپدیت کرده است.

در حال حاضر، امکان اضافه کردن نمای خیابان تنها در دسترس کاربران برخی مناطق از جمله آستین، نیویورک، تورنتو، کاستاریکا، اندونزی و نیجریه قرار دارد؛ اما به زودی سایر کاربران نیز می‌توانند این بروزرسانی را دریافت کنند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟