سرویس استریم بازی گوگل استیدیا برای iOS ارائه شد

سرویس استریم بازی گوگل استیدیا برای iOS ارائه شد

تنها چند هفته پس از وعده گوگل مبنی بر ارائه استیدیا برای iOS، سرویس بازی ابری این شرکت در دسترس کاربران آیپد و آیفون قرار گرفت.

گوگل طی رویداد GDC 2019 از سرویس استریم خود تحت عنوان استیدیا (Stadia) رونمایی کرد که از نظر برخی رقیب جدی برای ایکس کلاود مایکروسافت است. این سرویس حالا در قالب یک وب اپلیکیشن در دسترس کاربران آیفون و آیپد قرار گرفته اما برای استفاده باید حتما آپدیت iOS 14.3 را که هفته گذشته منتشر شد، روی سیستم خود داشته باشند.

هدف گوگل از از اینکار دور زدن محدودیت‌های سختگیرانه‌ای است که اپل بر نرم‌افزارهای استریم بازی روی آیفون و آیپد اعمال کرده؛ در واقع  اپ استور از شرکت‌ها می‌خواهد به جای ارائه سرویس استریم، هر بازی را به صورت جداگانه در اپ استور قرار دهند.

در نتیجه گوگل هم به جای انتشار اپ معمولی، سرویس خود را به صورت وب اپلیکیشن منتشر کرده و اگر می‌خواهید با اکانت رایگان یا اشتراکی استیدیا این سرویس را روی آیفون و آیپد تست کنید کافی است از طریق مرورگر وارد آدرس stadia.google.com  شده و پس از لاگین میانبر این پیج را به صفحه هوم خود اضافه کنید. پس از آن می توانید به راحتی بازی‌ها را اجرا کنید. بسیاری از گیم‌های استیدیا به گیم پد نیاز دارند و از اینرو بهتر است گیم پدی را با دستگاه خود همگام سازی کنید.

عملکرد استیدیا شبیه به کنسولی است که روی کلاد اجرا می‌شود اما به خاطر فقدان بازی‌های رایگان تا کنون آنقدرها مور استقبال قرار نگرفته، هرچند با انتشار بازی‌های رایگان مثل دستینی ۲ این روند تغییر می‌کند. از جدیدترین بازی‌های اضافه شده به این پلتفرم باید به «سایبرپانک ۲۰۷۷» و «اساسینز کرید والهالا» اشاره کرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato