ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

توییتر در حال آزمایش قابلیت «اسپیس» برای ایجاد چت روم صوتی است

توییتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام «Spaces» است تا کاربران بتوانند از طریق آن در چت ‌روم‌های فقط صوتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با کمک قابلیت جدید Spaces کاربران می‌توانند به جای ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۸ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۰

توییتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی به نام «Spaces» است تا کاربران بتوانند از طریق آن در چت ‌روم‌های فقط صوتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

با کمک قابلیت جدید Spaces کاربران می‌توانند به جای تایپ کردن نظرات خود، از طریق ارتباط صوتی و اموجی با یکدیگر تعامل داشته باشند. این قابلیت به صورت آزمایشی در دسترس برخی کاربران قرار گرفته تا این شرکت بتواند آزمایش‌های لازم را روی آن انجام دهد.

تعامل صوتی در کنار مزایای خوبی که دارد ممکن است مشکلاتی را نیز ایجاد کند. مثلا این احتمال وجود دارد در فضای چت برخی کاربران با رفتارهای خشونت آمیز از جمله فریاد کشیدن باعث آزار و اذیت بقیه اعضای چت روم شوند؛ اما توییتر معتقد است که ماهیت Spaces می‌تواند فضایی را ایجاد کند تا کاربران احترام بیشتری برای یکدیگر قایل شوند. توییتر در خصوص این موضوع می‌گوید:

«صدای انسان می‌تواند به خوبی احساسات وی را منتقل کند. با تعامل صوتی امکان همدلی بیشتری فراهم می‌شود.»

با کمک قابلیت جدید، کاربران می‌توانند چت روم‌های اختصاصی ایجاد کرده و آن را تحت کنترل خودشان مدیریت کنند. در واقع مدیر چت ‌روم می‌تواند به انتخاب خودش اعضای چت روم را مشخص کرده و مانع حضور افراد غریبه در اتاق گفتگوی صوتی شود. همچنین امکان بلاک کردن اعضای گروه توسط مدیر چت روم وجود دارد.

اگر تعداد اعضای چت روم خیلی زیاد باشد ممکن است منجر به بی‌نظمی در فضای گفتگو شود. توییتر می‌گوید:

« با کمک قابلیت جدید می‌توان فضایی دوستانه ایجاد کرد و اوقات خوشی را با دیگران در تعامل بود.»

در مرحله آزمایشی، Spaces از برخی اموجی‌ها پشتیبانی‌ می‌کند تا علاوه بر امکان تعامل صوتی، کاربران بتوانند از قابلیت‌های بیشتری در ارتباطات خود از جمله زبان بدن نیز استفاده کنند.

اضافه شدن Spaces تغییری بزرگ برای توییتر محسوب می‌شود. این شبکه اجتماعی از ابتدای سال جاری میلادی ارسال توییت‌های صوتی و دایرکت صوتی را آزمایش می‌کند و قصد دارد تغییراتی در نحوه برقراری تعامل کاربران از طریق توییتر ایجاد کند.

اگر فاز آزمایشی این قابلیت، موفقیت آمیز باشد، امید آن می‌رود که سال آینده قابلیت جدید در دسترس همه کاربران قرار گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • arsalan20
    arsalan20 | ۲۸ آذر ۱۳۹۹

    ویز چت تو بتای تلگرام مدت زیادیه اضافه شده و تا پایان سال میلادی تو آپدیت 7.3 منتشر میشه

مطالب پیشنهادی