ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

واکنش جهرمی به لایو فردوسی‌پور: احتمالا رکورد پخش زنده امروز شکسته می‌شود

وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود یک پیام مهم را در رابطه با لایو اینستاگرامی و خبرساز صفحه AFC با گزارشگری عادل فردوسی‌پور منتشر کرد. این پیام مهم البته خالی از کلید‌واژه‌هایی مانند «اینستاگرام»، «فردوسی‌پور» ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۹ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۹

وزیر ارتباطات در صفحه اینستاگرام خود یک پیام مهم را در رابطه با لایو اینستاگرامی و خبرساز صفحه AFC با گزارشگری عادل فردوسی‌پور منتشر کرد. این پیام مهم البته خالی از کلید‌واژه‌هایی مانند «اینستاگرام»، «فردوسی‌پور» و «صداوسیما» است اما وزیر به خوبی موفق شده منظور خودش را برساند و با انتخاب یک صفحه اینستاگرامی توسط مردم به جای صدا‌وسیما، همراه شود.

امروز فینال لیگ قهرمانان آسیا میان تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای کره برگزار خواهد شد و عادل فردوسی پور آن را توسط صفحه اینستاگرامی AFC گزارش خواهد کرد. اعلام این خبر باعث افزایش چشمگیر فالورهای صفحه فارسی AFC در این شبکه اجتماعی شد و حالا وزیر ارتباطات، آذری جهرمی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است. وزیر ارتباطات در یک پست اینستاگرامی نوشت که احتمالا امروز رکوردهای پخش زنده در سطح جهانی شکسته خواهد شد.

امروز یک مسابقه فوتبال حساس برگزار خواهد شد و میلیون‌ها ایرانی آن را دنبال خواهند کرد. موضوعی که جذابیت این مسابقه را دو چندان کرده، لایو اینستاگرام عادل فردوسی پور از طریق صفحه فارسی AFC است.

اما موضوع رکورد زدن تعداد تماشاگران لایو اینستاگرامی تنها موضوعی نیست که وزیر ارتباطات به آن اشاره کرد. آذری جهرمی به نکته مهم دیگری هم پرداخت و نوشت که در گذشته، در هنگام برگزاری یک مسابقه فوتبال مهم ترافیک بین‌الملل اینترنت ایران به نصف زمان عادی می‌رسید و ترافیک داخلی به علت دنبال کردن مسابقه از طریق سرویس‌های داخلی دو برابر می‌شد. وزیر ارتباطات نوشته که «می‌شد امروز پلتفرم‌های داخلی رکورد بزنند» و اقدامات صداوسیما که فردوسی‌پور را راهی صفحه اینستاگرام AFC کرد را، البته بدون نام بردن از هیچ یک از آن‌ها، حاصل تنگ‌نظری‌ها دانست.

با این حال موضوع مسابقه امروز متفاوت است و به علت لایو اینستاگرامی، شبکه اینترنت کشور از نظر ترافیک شرایط بسیار دشواری را تجربه خواهد کرد.

آذری جهرمی از تلاش‌ها برای بهبود وضعیت اینترنت در هنگام برگزاری بازی خبر داده و همچنین از کاربران درخواست کرده در زمان برگزاری این مسابقه، استفاده سنگین از اینترنت مانند دانلود‌ها را متوقف کنند تا همه بتوانند این گزارش را دنبال کنند.

به اعتقاد جهرمی، امروز رکورد لایو اینستاگرام شکسته خواهد شد. آذری جهرمی حتی پخش این لایو را یک چالش برای اینستاگرام عنوان کرد و نوشت: «البته کار دشواری هم پیش روی نرم‌افزار میزبان خواهد بود.»

با توجه به محبوبیت بالای عادل فردوسی پور، حساسیت مسابقه امروز برای مردم ایران و همچنین شمار بالای فالورهای صفحه فارسی اینستاگرام AFC و پرسپولیس، به احتمال زیاد امروز رکورد لایو اینستاگرام شکسته خواهد شد و شاهد جابجایی رکورد ۳ میلیون بیننده لایو «آجون ایلیجانی» باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (16 مورد)
  • ʜ ᴏ ᴊ ᴀ ᴛ
    ʜ ᴏ ᴊ ᴀ ᴛ | ۲۹ آذر ۱۳۹۹

    اینترنت رو قطع کردین که رکورد لایو شکسته نشه

  • molavy
    molavy | ۲۹ آذر ۱۳۹۹

    وزیر اینستا

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی