اولین سدان برقی فولکس واگن با برد حرکتی 700 کیلومتر راهی بازار خواهد شد

اولین سدان برقی فولکس واگن با برد حرکتی 700 کیلومتر راهی بازار خواهد شد

شرکت فولکس واگن پس از رسوایی تقلب در اعلام میزان گازهای آلاینده خودروهای دیزلی در سال ۲۰۱۵ که از آن با نام دیزلگیت یاد می‌شود، تغییر استراتژی داده و در تلاش است با تولید محصولات برقی، به نوعی اعتبار از دست رفته‌اش را بازگرداند.

این خودروساز بزرگ آلمانی در سال‌های اخیر با رونمایی از سری کانسپت‌های ID، عزم جدی خود را برای تولید اتومبیل‌های الکتریکی نشان داده است. پس از معرفی نسخه خیابانی هاچبک ID.3، کراس‌اوور ID.4 و کراس‌اوور کوپه ID.5 که در آینده نزدیک پرده‌برداری خواهد شد، شنیده‌ها حکایت از آن دارد این کمپانی در حال کار روی نسخه خیابانی سدان مفهومی ID Vizzion است.

آنطور که نشریه اتوموتیو نیوز اروپا (Automotive News Europe) گزارش کرده، نسخه تولید انبوه ID Vizzion با کد داخلی Aero-B بین مهندسان فولکس واگن شناخته می‌شود و اگر همه چیز طبق برنامه برود، نسخه تولیدی آن سال ۲۰۲۳ با نام ID 6 به فروش خواهد رسید.

گفته می‌شود فولکس واگن این سدان الکتریکی را با پک باتری ۸۴ کیلووات ساعتی راهی بازار خواهد کرد. ژرمن‌ها ادعا می‌کنند به لطف این باتری نسبتا حجیم و مطابق با استاندارد WLTP، امکان پیمایش مسافتی در حدود ۴۳۵ مایل (معادل ۷۰۰ کیلومتر) برای نسخه خیابانی ID Vizzion میسر خواهد بود.

در کنار این، سدان سبز فولکس واگن از شارژ سریع ۲۰۰ کیلوواتی پشتیبانی می‌کند و تنها با ۱۰ دقیقه توقف در یک ایستگاه شارژ پر سرعت، انرژی لازم برای پیمودن ۱۴۳ مایل (۲۳۰ کیلومتر) مسافت در باتری آن ذخیره خواهد شد.

فولکس واگن در نظر دارد ID 6 را در دو نسخه دیفرانسیل عقب و دو دیفرانسیل راهی بازار کند. به گفته نشریه اتوموتیو نیوز اروپا نسخه دو دیفرانسیل یا همان AWD این خودرو برای رسیدن به سرعت صد کیلومتر در ساعت نیازمند ۵.۶ ثانیه زمان خواهد بود، نسخه تک دیفرانسیل هم در عرض ۸.۵ ثانیه صفر تا صد را محقق خواهد کرد.

از نظر طراحی ظاهری، ID 6 تا حد امکان به مدل مفهومی وفادار باقی خواهد ماند. با توجه به اینکه در خودروهای برقی بحث ایرودینامیک اهمیت بیشتری دارد، انتظار می‌رود این خودرو از بدنه‌ای سیال و یک‌دست برخوردار باشد.

شایان ذکر است کانسپت فولکس واگن ID Vizzion در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رونمایی شد. در آن مقطع ژرمن‌ها برای این مفهومی پک باتری ۱۱۱ کیلووات ساعتی تدارک دیده و مسافت قابل پیمایش را ۴۱۳ مایل (معادل ۶۶۵ کیلومتر) را اعلام کرده بودند.

کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند فولکس واگن به احتمال زیاد ID 6 را در اروپا جایگزین پاسات و آرتئون خواهد کرد، ضمن اینکه نسخه استیشن آن نیز به عنوان جایگزینی برای پاسات استیشن قابل انتخاب خواهد بود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato