پایان راه برای یکی از بهترین کوپه‌های بازار؛ توقف تولید مرسدس AMG GT R

پایان راه برای یکی از بهترین کوپه‌های بازار؛ توقف تولید مرسدس AMG GT R

مرسدس بنز در نمایشگاه خودروی پاریس سال ۲۰۱۴ از جانشین کوپه قدرتمند خود یعنی SLG AMG با نام AMG GT پرده برداری کرد. این خوردو برای اولین بار مجهز به موتور V-8 دو توربوشارژر با سیستم روغن‌کاری خشک با مخزن جداگانه بود.

Mercedes-AMG GT R

حال طبق اطلاعات بدست آمده از سوی مرسدس‌بنز تولیدکننده مدل GT R از تاریخ ۲۹ ماه دسامبر دیگر سفارش جدید برای این محصول دریافت نخواهد کرد.

در حال حاضر مرسدس‌بنز تنها دو مدل تولید محدود این کوپه آتشین با نام‌های Black Series و Stealth Edition را تولید خواهد کرد. دیگر مدل‌های پایه همچون GT R و GT نیز توقف تولید خواهند خورد.

مدل Black Series مجهز به موتور ۴ لیتری V-8 دو توربوشارژر با کد LS2 است که به مدد استفاده از میل لنگ تخت امکان تولید ۷۲۰ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن متر گشتاور را در دور موتور ۲۰۰۰ تا ۶۰۰۰ rpm دارد.

این مدل رعب‌آور و سریع چندی پیش توانست رکورد سریع ترین خودروی تولیدی را در پیست نوربرگ رینگ آلمان با ثبت زمان ۶ دقیقه و ۴۳ به ثبت برساند.

در حال حاضر ستاره سه پر مشغول توسعه نسل بعدی GT است که از پلت‌فرم ماژولار جدید این شرکت بهره خواهد بود. این پلت‌فرم جدید به صورت مشترک هم در نسل آینده AMG GT و هم در مدل SL R232 استفاده خواهد شد.

انتظار می‌رود که مدل SL از قوای محرکه GT 73 EQ Power+ نیرو گیرد که یک پیشرانه V-8 دو توربو مجهز به موتور الکتریکی با حداکثر قدرت ۸۱۶ اسب بخار است. همچنین حالت رانندگی تمام برقی نیز دور از انتظار نخواهد بود.

AMG GT

نسل آینده SL به صورت مدل سقف تاشو با طرح صندلی ۲+۲ تولید خواهد شد و به نوعی جانشین غیر مستقیم S-Class کابریولت محسوب می‌شود.

در حال حاضر بازار خودروهای کوپه اسپرت به شدت شلوغ و رقابتی است و خودروسازان تقریبا بیش از هر زمان دیگری مشغول به تولید مدل‌های اسپرت و قدرتمند البته با برچسب قیمتی بسیار بالا هستند. از سوی دیگر تب شاسی‌بلند سواری نیز سبب شده تا حجم بازار خودروهای اسپرت هر روز کوچکتر شود و با این حساب تنها مدل‌های فوق جذاب قادر به ادامه حیات خود در این شرایط سخت خواهند بود.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato