مرسدس بنز با MBUX Hyperscreen نمایشگرهای سرتاسری را به محصولات خود می‌آورد

مرسدس بنز با MBUX Hyperscreen نمایشگرهای سرتاسری را به محصولات خود می‌آورد

مرسدس بنز با انتشار تیزری از معرفی نسل جدید سیستم اینفوتینمنت اختصاصی MBUX در هفتم ژانویه و در CES 2021 خبر داد. به گفته کمپانی، این نسل بیشتر به هوش مصنوعی متکی بوده و اکثر امکانات خودرو از این طریق کنترل خواهند شد.

پسوند Hyperscreen نشان‌دهنده بهره‌گیری از یک نمایشگر عریض سرتاسری است، طوری که حتی سرنشین کنار راننده نیز به آن دسترسی پیدا می‌کند. مرسدس بنز می‌گوید به لطف این ویژگی سرنشین کناری تجربه منحصر بفردی خواهد داشت.

مرسدس بنز MBUX Hyperscreen

سیستم اینفوتینمنت پیشرفته MBUX Hyperscreen ابتدا به عنوان یک آپشن برای سدان برقی EQS قابل سفارش خواهد بود. این خودرو احتمالا اواخر سال آینده معرفی شده و قبل از سال ۲۰۲۲ در ایالات متحده به فروش خواهد رسید.

متاسفانه تیزر مرسدس بنز جزئیات چندانی از MBUX Hyperscreen ندارد. در هر حال این تکنولوژی با توجه به بهره‌گیری از نمایشگر بسیار عریض، خودروساز اشتوتگارتی را وارد نبردی تازه خواهد کرد. این کمپانی پیشتر با معرفی نمایشگرهای دوگانه، ضمن متحول کردن داشبورد خودرو، رقبای خود را به چالش کشیده بود.

پورشه تایکان اولین مدل تولید انبوه با نمایشگر اختصاصی برای سرنشین کنار راننده محسوب می‌شود. هاچبک کوچک و الکتریکی هوندا E دیگر مدلی است که نمایشگر عریض و سرتاسری داشبورد آن توجهات زیادی را به خود جلب کرده؛ این خودرو از دو نمایشگر دیگر در گوشه‌های داشبورد سود می‌برد که وظیفه دارند تصاویر دریافتی از دوربین‌های جانبی را در اختیار راننده بگذارند.

علاوه‌بر پورشه تایکان و هوندا E، کانسپت جیپ واگنیر نیز با نمایشگر‌های متعدد داخلی معرفی شده و انتظار می‌رود نسخه خیابانی این شاسی‌بلند آمریکایی شرایط مشابهی داشته باشد.

ناگفته نماند مرسدس بنز مانور ویژه‌ای روی EQS داده و آن را خودرویی می‌داند که قواعد را بر هم خواهد زد. اشتوتگارتی‌ها ادعا می‌کنند این سدان سبز مطابق با استاندارد WLTP خواهد توانست تا ۴۳۵ مایل (۷۰۰ کیلومتر) مسافت را با یک بار شارژ پشت سر بگذارد. تصفیه‌کننده هوای پیشرفته از دیگر ویژگی‌های EQS بوده و پیش‌بینی می‌شود نسخه AMG آن با قدرت بیشتر و عملکرد اسپرت‌تر توسعه پیدا کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato