ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اعلان امنیتی آیفون برای جلوگیری از رهگیری کاربر در بتای iOS 14 ارائه شد

یکی از مهمترین قابلیت‌های مورد انتظار آيفون اعلانی است که جمع‌آوری داده‌ها توسط اپلیکیشن‌های مختلف را به کاربر اطلاع می‌دهد. این قابلیت هم اکنون در بتای iOS 14 ارائه شده و به زودی به صورت عمومی ...

یکی از مهمترین قابلیت‌های مورد انتظار آیفون اعلانی است که جمع‌آوری داده‌ها توسط اپلیکیشن‌های مختلف را به کاربر اطلاع می‌دهد. این قابلیت هم اکنون در بتای iOS 14 ارائه شده و به زودی به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

اپل طی کنفرانس توسعه دهندگان امسال این قابلیت را به نمایش گذاشته و از دولوپرها خواسته بود اطلاعات لازم درباره نوع داده‌هایی که اپ‌هایشان گردآوری می‌کند را در اختیار این شرکت قرار دهند. شرکت از این داده‌ها برای ایجاد لیبل‌هایی استفاده می‌کند که نحوه نظارت اپ‌ها بر دیتا را به کاربر اعلام می‌کنند. به عبارت دیگر زمانی که کاربر برای اولین بار اپ را اجرا می کند، با مشاهده این دیتا می‌تواند مجوز را برای اپ صادر کرده یا مانع از گردآوری دیتا شود.

این ویژگی قرار بود با iOS 14 از راه برسد اما اپل به توسعه دهنده ‌ها فرصت بیشتری داد و از اینرو ارائه آن را به اوایل سال ۲۰۲۱ موکول کرد؛ با این حال ویژگی مذکور در بتای iOS 14.4 ارائه شده که نشان می‌دهد فاصله چندانی با انتشار عمومی آن نداریم.

این ویژگی در کاهش دسترسی بسیاری از شرکت‌ها و توسعه دهندگان اپ به داده‌ها تاثیر چشمگیری دارد و یکی از مهمترین قدم‌ها برای مقابله با رهگیری کاربران است. همین عامل باعث شده شرکت‌هایی نظیر فیسبوک که کسب و کارشان بر دیتای کاربر متکی است به شدت به مقابله با آن برخیزند. فیسبوک در این راستا به انتقاد ضمنی بسنده نکرده و کار را به انتشار آگهی‌های تند و تیز در روزنامه‌ها کشانده است.

این شبکه اجتماعی مدعی است اقدام جدید اپل به کسب و کارهای کوچک لطمه می‌زند اما در مقابل اپل تاکید کرده که هنوز هم امکان رهگیری داده وجود دارد اما حالا دیگر کاربر باید صراحتا با این کار موافقت داشته باشد. افراد بسیاری بر این باورند که شکایت‌های فیسبوک چندان صادقانه نیست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • Rayanlap
    Rayanlap | ۵ دی ۱۳۹۹

    این فقط درصورتی موثره که خوده اپل هم به دنبال حریم خصوصی باشه و از داده های کاربر ها استفاده نکنه.در کل این داده ها بهای استفاده رایگان از این اپ هاست و به دید من منطقیه و باهاش مشکلی ندارم.

مطالب پیشنهادی