مدیرعامل فولکس واگن: اپل می‌تواند به یک خودروساز تاثیر گذار تبدیل شود

مدیرعامل فولکس واگن: اپل می‌تواند به یک خودروساز تاثیر گذار تبدیل شود

مدت‌هاست که شایعاتی مبنی بر تولید یک خودروی پیشرفته توسط کمپانی اپل تحت «پروژه تایتان» به گوش می‌رسد. اگر چه در مقاطعی این شایعات تکذیب ‌شدند، اما به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها تصمیم خود را گرفته و بالاخره وارد بازار خودرو نیز خواهند شد.

هربرت دیس مدیرعامل فولکس واگن اعتقاد دارد ورود اپل به عرصه خودروسازی چالش‌های بزرگ‌تری را پیش روی این کمپانی قرار داده و در مقایسه با دیگر رقبای سنتی، دردسرهای بیشتری را ایجاد خواهد کرد. آقای دیس در مصاحبه اخیری که با بلومبرگ داشته با اشاره به این موضوع گفته «ما منتظر رقبای جدیدی هستیم، رقبایی که روند تغییر صنعت خودرو را شتاب بیشتری بخشیده و مهارت‌های تازه‌ای را مطرح خواهند کرد.»

آقای دیس در ادامه صحبت‌های خود به ثروت زیاد شرکت اپل و دسترسی بدون محدودیت آن به منابع مختلف اشاره کرده و توانمندی‌های آن را تحسین کرده است.

مدیرعامل ۶۲ ساله فولکس واگن از تغییرات موجود در پروفایل مهندسین حاضر در لینکدین و جابجایی‌های رخ داده نیز صحبت کرده است. وی این مساله را نشان‌دهنده تمایل غول‌های تکنولوژی برای ورود به صنعت خودرو می‌داند.

اما آقای دیس اظهارنظر بسیار جالب دیگری داشته و افزوده «من قبلا هم گفته‌ام، با ارزش‌ترین شرکت جهان باز هم یک شرکت فعال در حوزه حمل و نقل خواهد بود. حال این شرکت ممکن است تسلا باشد، یا اپل یا فولکس واگن.»

همانگونه که قبلا به اطلاعتان رسانده‌ایم، پروژه تایتان احتمالا در سال ۲۰۲۴ به بار خواهد نشست و شاهد معرفی نخستین خودرو با نشان اپل خواهیم بود. آنطور که رویترز پیش‌بینی کرده، باتری این خودرو طراحی مونوسل خواهد داشت تا از فضای پک باتری به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

خودروی اپل

با رای اعتماد مجددی که آقای دیس این ماه از هیئت نظارت دریافت نموده، وی با آزادی عمل بیشتری خواهد توانست روی توسعه مدل‌های برقی سری ID، آئودی e-tron GT و پورشه تایکان کراس توریسمو تمرکز کند. ناگفته نماند با توجه به تاسیس گیگافکتوری تسلا در برلین، آقای دیس طرحی را در راستای تقویت کارخانه ولفسبورگ و تبدیل آن به رقیب مستقیم گیگافکتوری ارائه کرده است.

همچنین گفتنی است که پس از رسوایی عظیم دیزل گیت، فولکس واگن به ناگهان تغییر مسیر داد و تمرکز خود را برای توسعه مدل های برقی معطوف نمود، این تغییر رویکرد باعث شد تا فولکس واگن نسبت به سایر خودروسازان بزرگ جهان (به خصوص تویوتا و جنرال موتورز) از برتری زمانی برای عرضه مدل های برقی و رقابت با تسلا و اپل برخوردار شود.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato