شرکت کورنینگ در مرحله پایانی توسعه محافظ شیشه‌ای برای گوشی‌های تاشو است

کورنینگ به تازگی از قرارگیری در مرحله پایانی توسعه محافظ شیشه‌ای برای گوشی‌های تاشو خبر داده که آن را به یکی از تامین‌کنندگان محافظ برای محصولات سامسونگ تبدیل می‌کند.

طبق گزارشی جدید، کورنینگ با ارائه این محافظ شیشه‌ای برای گوشی‌های تاشو، رقابت خود با شرکت آلمانی «Schott» را برای تامین محافظ‌های موردنیاز سامسونگ افزایش می‌دهد. طبق گفته سخنگوی کورنینگ، این شرکت در مرحله پایانی توسعه این محافظ قرار دارد و از سال آینده میلادی تجاری می‌شود و به تولید انبوه می‌رسد.

در سپتامبر ۲۰۲۰ این کمپانی از آزمایش نمونه‌های این محافظ خود خبر داد و همچنین به ارائه رسمی آن تا ۱۲ آینده دیگر اشاره کرد. در حال حاضر Schott تنها تامین‌کننده بستر شیشه‌ای مورد استفاده در محافظ شیشه‌ای فوق نازک سامسونگ است که روی گوشی‌های تاشو این سازنده کره‌ای قرار می‌گیرد. با این وجود سامسونگ دیسپلی برای خود نمایشگر OLED تاشو، روی شیشه کورنینگ کار می‌کند.

کورنینگ

با ارائه این شیشه محافظ، رقابت میان سامسونگ الکترونیک و سامسونگ دیسپلی برای پردازش این محافظ افزایش پیدا می‌کند. در حال حاضر سامسونگ دیسپلی برای خرید بستر شیشه‌ای Schott، با این کمپانی آلمانی قرارداد انحصاری سه ساله دارد.

به اعتقاد سامسونگ الکترونیک، این قرارداد انحصاری مانع از کاهش قیمت نمایشگرهای تاشو می‌شود و به همین دلیل می‌خواهد با پردازش بستر شیشه‌ای کورنینگ، زنجیره تامین خود را ایجاد کند. بخش موبایل سامسونگ آزمایش‌های مربوط به برش لیزری شیشه فوق نازک را به پایان رسانده که در مقایسه با روش‌های قبلی، عملکرد بهتری دارد.

سامسونگ سال آینده میلادی می‌خواهد چندین گوشی تاشو وارد بازار کند که محدوده‌های قیمتی مختلف را دربرمی‌گیرد. با توجه به این موضوع، همکاری با کورنینگ منطقی به نظر می‌رسد چرا که می‌تواند با کاهش قیمت پنل‌های تاشو، محصولات خود را با قیمت پایین‌تری وارد بازار کند و محبوبیت آن‌ها را افزایش دهد. با توجه به اینکه شاید سری گلکسی نوت در پایان عمر خود قرار داشته باشد، کاهش قیمت گوشی‌های تاشو اهمیت بالایی دارد.

سرور ابری

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟