سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری ال جی و مگنا برای تولید قطعات خودروهای الکتریکی

سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری ال جی و مگنا برای تولید قطعات خودروهای الکتریکی

دو کمپانی مگنا اینترنشنال و ال جی اخیرا با انتشار بیانیه‌ای از تاسیس یک شرکت مشترک (Joint Venture) با نام LG Magna e-Powertrain خبر داده‌اند. این شرکت همانگونه که از نامش نیز پیداست، ماموریت تولید قطعات مهم و پرکاربرد در پیشرانه‌های الکتریکی را بر عهده خواهد داشت.

ال جی مگنا e-Powertrain با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری پایه‌گذاری شده و جولای سال آینده رسما شکل خواهد گرفت. ۵۱ درصد از سهام این شرکت در اختیار طرف کره‌ای و ۴۹ درصد در اختیار طرف کانادایی خواهد بود. موتورهای الکتریکی، اینورتر و شارژرهای یکپارچه برخی از محصولات این شرکت جدید را تشکیل خواهند داد. انتظار می‌رود با تجمیع این اجزا، ال جی مگنا e-Powertrain در زمینه اکسل‌های برقی (e-axle) نیز فعالیت کند.

بر اساس گفته‌های دو طرف، شرکت نوپای کره‌ای-کانادایی قدرت مگنا در زمینه ساخت پیشرانه‌های برقی و زنجیره تامین را با تخصص ال جی در حوزه توسعه اجزا و قطعات مخصوص موتورهای برقی و اینورتر ترکیب خواهد کرد.

آنطور که پایگاه خبری رویترز گزارش کرده مقر جوینت ونچر ال جی مگنا e-Powertrain در اینچئون کره جنوبی واقع شده و کارکنان آن علاوه‌بر این کشور، از بین مهندسان ایالات متحده و چین جذب خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود این شرکت در مجموع حدود ۱,۰۰۰ پرسنل، در هر سه کشور مذکور داشته باشد.

برای نهایی شدن ایجاد جوینت ونچر ال جی مگنا e-Powertrain، تنها یک گام دیگر باقی مانده و آن عبارت است از پاسخ مثبت سهامداران ال جی. سوامی کوتاگیری (Swamy Kotagiri) رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آتی شرکت مگنا همکاری با ال جی را با استراتژی‌های کمپانی در راستای برقی‌سازی و حمایت از خودروسازان مختلف دنیا از طریق تولید قطعات متنوع و با کیفیت، هم‌سو دانسته است.

آقای کاتاگیری افزوده به واسطه ترکیب نقاط قوت‌ دو شرکت، انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری‌ها بهینه‌تر شده و برقی‌سازی خودروها سرعت بیشتری به خود بگیرد.

دکتر کیم جین-یونگ (Kim Jin-yong) رئیس بخش قطعات خودرویی ال جی الکترونیکس نیز همکاری با مگنا را ورود به فازی جدید در تجارت قطعات خودرویی عنوان کرده و آن را فرصتی با پتانسیل‌های فراوان و امکان رشد زیاد توصیف نموده است. او در این رابطه گفته «اعتقاد داریم ترکیب تخصص و تجربه داخلی ما با تاریخچه پربار مگنا فضای پیشرانه‌های برقی را سریع‌تر متحول خواهد کرد.»

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato