ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ایلان ماسک از پایه‌ریزی اقتصاد مریخ بر مبنای رمزارزها می‌گوید

«ایلان ماسک» مدیر عامل اسپیس ایکس قصد دارد اوایل سال 2024 اولین انسان را به سیاره سرخ بفرستد تا رویای خود برای مسکونی سازی مریخ را به واقعیت تبدیل کند. وی حالا از پایه‌گذاری اقتصاد ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۸ دی ۱۳۹۹ | ۲۳:۱۹

«ایلان ماسک» مدیر عامل اسپیس ایکس قصد دارد اوایل سال 2024 اولین انسان را به سیاره سرخ بفرستد تا رویای خود برای مسکونی سازی مریخ را به واقعیت تبدیل کند. وی حالا از پایه‌گذاری اقتصاد مریخ بر ارزهای دیجیتال سخن به میان آورده است.

ایلان ماسک که حالا لقب دومین فرد ثروتمند دنیا را یدک می‌کشد، در صفحه توییترش در پاسخ به توییت «لکس فریدمن»، از محققان هوش مصنوعی تاکید کرد که آینده اقتصاد مریخ بر پایه ارزهای دیجیتال بنا نهاده خواهد شد.«دوج‌کوین» و «مارس کوین» از بالاترین شانس برای استفاده به عنوان رمزارز رایج در مریخ برخوردار هستند.

«مارس کوین» (Marscoin) پس از عرضه در سال 2014 سوار بر موج محبوبیت رمزارزها در اواخر 2017 رونقی نسبی پیدا کرد اما پس از آن به حاشیه رفت و نتوانست جای خود را به خوبی در بازار باز کند. کاندید دیگر هم دوج‌کوین است که پس از آنکه ایلان ماسک بیوی توییتر خود را به «مدیرعامل سابق دوج‌کوین» تغییر داده و درباره آن توییت کرد، شاهد رشد ۳۰ درصدی بود.

ماسک جدای از تمام عناوینی که حالا یدک می‌کشد، هم‌بنیانگذار پی‌پل هم است. این سرویس مالی نیز مدتی قبل به رمزارزها روی خوش نشان داده وامکان خرید، فروش و داد و ستد با آن را برای میلیون‌ها کاربرش فراهم کرد.

پروژه مستعمره سازی مریخ یا همان اسکان بشر در مریخ سال‌ها است با جدیت دنبال می‌شود. شاید مریخ مقصد بعدی انسان‌ها باشد، با این حال هنوز سوالات بی‌شماری درباره آن وجود دارد که یکی از آن‌ها، احتمال زندگی در این سیاره سرخ است. پیش از اینکه انسان بتواند به این سیاره سرخ سفر کند، چندین ماموریت توسط کاوشگرها و ربات‌ها صورت می‌گیرد که شاید بتوانند پاسخ سوالات را برای همه روشن کند.

با جود تمام تردیدهایی که در این زمینه وجود دارد، ماسک قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ حدود یک میلیون نفر را در مریخ ساکن کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی