فرماندار تهران: صدور مجوز آنلاین تردد بین شهری و استانی آغاز می‌شود

فرماندار تهران: صدور مجوز آنلاین تردد بین شهری و استانی آغاز می‌شود

در پی اعمال محدودیت های کرونایی مخصوصا محدودیت های مربوط به تردد خودرو های بین شهری و بین استانی برای کنترل کرونا و اینکه تنها با دریافت مجوز خودرو ها می توانند ترد بین استانی داشته باشند اکنون برای تسهیل کار مسافرین و پیشگیری از کرونا امکار این امر به صورت آنلاین فراهم شده است.

«عیسی فرهادی» فرماندار تهران با اشاره به این مساله که متقاضیان سفر به شهرستان‌ها ازدیاد پیدا کرده‌اند، اعلام کرد که آنها قصد دارند این روند را به صورت آنلاین ایجاد کنند: «شهروندان در موارد ضروری برای تردد بین استانی سبب تجمع در مقابل فرمانداری تهران شده بود که فاصله‌گذاری‌ اجتماعی را کاهش می‌داد.»

او درباره چگونگی و شرایط دریافت مجوز تردد بین شهری اعلام کرده: «متقاضیان واجد شرایط حتما باید در سامانه ایجاد شده، موضوع بیماری، کشاورزی، کارخانه و صنعت، پخش داروخانه‌ها و مواد غذایی ثبت شود تا مجوز تردد داده شود.» به گفته فرهادی از روز سه‌شنبه متقاضیان واجد شرایط برای سفر به شهرستان‌های خارج از استان تهران می‌توانند به سامانه مراجعه کنند.

صدورمجوز‌های مذکور از روز شنبه سیزدهم دی ماه تا سه شنبه مورخ شانزدهم دی ماه متوقف شده است تا با بالا آمدن سامانه، صدور مجوزهای به صورت برخط از سر گفته شود. گفتنیست بر اساس گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران،  اگر کسی به تذکرات توجهی نکند و بخواهد تردد بین استانی را بدون مجوز انجام دهد با جریمه نقدی مواجه خواهد شد  که در شهرهای قرمز یک میلیون تومان جریمه و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه اعمال خواهد شد.

بنا به گفته فرهادی آدرس سایت مذکور و نحوه درخواست و شرایط مجوز نیز متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسید. به باور فرهادی کاهش میزان بستری و فوتی‌های کرونایی در نتیجه محدودیت‌های اعمال شده و تعامل شهروندان حاصل شده، است: «از این‌رو باید این روند استمرار پیدا کند تا دستاوردهای موجود حفظ شود.»

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato