مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است

مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است

مدیرعامل شرکت اریکسون با تحت فشار قرار دادن یکی از وزرای سوئد تلاش کرده تا ممنوعیت هواوی و ZTE را لغو کند.

«Borje Ekholm»، مدیرعامل اریکسون با رد و بدل کردن چندین پیام کوتاه با «آنا هالبرگ» (Anna Hallberg)، وزیر تجارت خارجی سوئد از وی خواسته تا در دستور اداره پست و مخابرات سوئد (PTS) تجدید نظر کند. این دستور اپراتورهای سوئد را مجبور می‌کرد تا تجهیزات ساخت شرکت‌های چینی را تا ژانویه ۲۰۲۵ از زیرساخت ۵G خود حذف کنند.

سخنگوی اریکسون ارتباط مدیرعامل اریکسون با ویزر تجارت خارجی سوئد را تأیید کرده است. این در حالیست که هالبرگ می‌گوید هیچ ارتباطی با PTS نداشته و هرگز از قدرت خود به عنوان یک وزیر برای تأثیرگذاری بر تصمیمات مقامات سوئد استفاده نمی‌کند. وی همچنین افزود هرگز با مدیرعامل شرکت اریکسون ملاقات نداشته است.

این خبر در حال منتشر می‌شود که «جیکوب والنبرگ» (Jacob Wallenberg)، عضو هیئت مدیره اریکسون نیز نسبت به ممنوعیت هواوی در سوئد واکنش نشان داد و در یکی از مصاحبه‌های خود با روزنامه Dagens Nyheter گفت «ممنوعیت هواوی قطعاً اتفاق خوبی نیست.»

بلومبرگ در گزارش خود اشاره می‌کند که حدود ۱۰ درصد از درآمد اریکسون از طریق مراوده با چین حاصل می‌شود و این شرکت یکی از بزرگ‌ترین رقبای هواوی در بازار تجهیزات رادیویی سلولی به شمار می‌رود. چین هشدار داده بود در صورتی که دولت سوئد ممنوعیت این کشور را لغو نکند، شرکت‌های سوئدی ضرر خواهند کرد.

دولت سوئد اواخر مهر ماه امسال استفاده از تجهیزات ساخت هواوی و ZTE در زیرساخت ۵G این کشور را ممنوع اعلام کرد. رگولاتور مخابراتی سوئد اعلام کرد پس از ارزیابی تجهیزات هواوی و ZTE به احتمال آسیب زدن آن‌ها به امنیت سوئد پی برده و بکارگیری آن‌ها در زیرساخت شبکه ۵G این کشور را ممنوع اعلام کرده است. این آژانس ارزیابی امنیتی را به کمک نیروهای مسلح و سرویس امنیتی سوئد انجام داد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato