ایلان ماسک در آستانه تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد دنیا

ایلان ماسک در آستانه تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد دنیا

رشد خیره کنند ثروت ایلان ماسک در سال ۲۰۲۱ نیز همچنان ادامه دارد و حالا وی با ۱۸۱ میلیارد دارایی تنها ۳ میلیارد دلار با جف بزوس، ثروتمندترین فرد دنیا فاصله دارد. در صورتی که روند کنونی رشد سهام تسلا ادامه داشته باشد، وی احتمالا طی چند روز آینده از بزوس پیشی می‌گیرد.

بزوس از سال ۲۰۱۷ بر صدر فهرست ثروتمندترین افراد تکیه زده و تا همین چند ماه قبل فاصله او با بیل گیتس در رده دوم به حدی بود که کسی تصور نمی‌کرد به این زودی‌ها جایگاهش مورد تهدید قرار گیرد. با این حال ماسک که در دنیای فناوری ناممکن‌‌ها را ممکن کرده، اینجا هم با رشدی بی‌نظیر در آستانه به زیر کشیدن بزوس قرار دارد.

بخش عمده‌ای از افزایش دارایی این دو کار آفرین برجسته مدیون رونق سهام آنها در آمازون و تسلا است. روز گذشته سهام تسلا با رشد ۲.۸ درصدی روبرو شد تا دارایی ماسک با افزایش ۳ میلیارد دلاری از ۱۸۰ میلیارد دلار فراتر رفته و در آستانه عبور از ثروت ۱۸۴ میلیارد دلاری بزوس قرار گیرد.

در سال گذشته ثروت ایلان ماسک شاهد رشد ۱۵۰ میلیارد دلاری بود که احتمالا کوتاه‌ترین بازه‌زمانی ایجاد ثروتی به این اندازه برای یک نفر است. این رشد بی نظیر نتیجه موفقیت تسلا در بازار خودرو است که طی سال گذشته باعث افزایش ۷۴۳ درصدی ارزش سهام آن شده است. این در حالی است که تسلا در سال گذشته تنها ۵۰۰ هزار خودرو تولید کرده و از این نظیر به گرد پای خودروسازهای بزرگی نظیر فورد نمی‌رسد. در واقع تا مدتی قبل کمتر کسی تصور می کرد ارزش بازار تسلا در مدتی کوتاه به ۷۰۰ میلیارد دلار برسد. یکی از این افراد تیم کوک است که در واکنش به پیشنهاد ماسک برای خرید تسلا حتی حاضر به دیدار با وی نشده بود.

ماسک علی رغم این دارایی خیره کننده علاقه‌ای به مایملک ندارد و اعلام کرده از دارایی‌های خود برای توسعه یک شهر در مریخ بهره خواهد برد که طبیعتا به سرمایه گذاری سنگینی نیاز دارد. ماسک تنها کسی نیست که در این فهرست با رشد دارایی روبرو شده و ۵۰۰ فرد ثروتمند دنیا سال گذشته در مجموع ۱.۸ تریلیون دلار به دارایی خود افزوده‌اند.

نظرات ۳۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.