سامسونگ شارژر و هدفون را به تدریج از جعبه موبایل‌های گلکسی حذف می‌کند

سامسونگ شارژر و هدفون را به تدریج از جعبه موبایل‌های گلکسی حذف می‌کند

سامسونگ همچون اپل و شیائومی، به بهانه کمک به محیط زیست شارژر را از جعبه پرچمداران گلکسی S21 حذف کرد؛ اما قضیه به همین جا ختم نمی‌شود و قرار است به تدریج سایر گوشی‌های هوشمند این شرکت نیز از این به بعد بدون شارژر و هدفون به بازار عرضه شوند.

کره‌ای‌ها بر این باور هستند که بیشتر کاربران به لوازم جانبی جدید نیازی ندارند و می‌توانند از شارژ گوشی‌های هوشمند قبلی خود استفاده کنند؛ در نتیجه با حذف این اقلام از تولید زباله‌های الکترونیکی بیشتر جلوگیری خواهد شد.

به نظر می‌رسد سامسونگ تصمیم گرفته است که سایر گوشی‌های هوشمند خود را نیز همچون پرچمداران گلکسی S21، بدون لوازم جانبی به بازار عرضه کند. هرچند ممکن است برخی مدل‌ها کماکان با شارژر و هدفون در دسترس کاربران قرار گیرند.

ظاهرا کره‌ا‌ی‌ها تصمیم گرفته‌اند فعلا شارژر را از جعبه گوشی‌های ازارن قیمت خود حذف نکنند تا مشتریان چنین دستگاه‌های ارزان قیمتی،  رغبت بیشتری به خرید داشته باشند. شاید هم یکی از دلایل حذف نکردن شارژر از گوشی‌های ارزان قیمت، به این دلیل است که کره‌ای‌ها نمی‌خواهند این طیف از مشتریان خود را دلزده کنند.

اپل در حذف لوازم جانبی در گوشی‌های خود تصمیمی انقلابی گرفت؛ اما سامسونگ نمی‌خواهد دقیقا مسیری که کوپرتینونشین‌ها طی کرده‌اند را دنبال کند. در واقع شرکت کره‌ای قصد دارد به جای حذف یک باره لوازم جانبی از همه گوشی‌های خود، برنامه‌ای تدریجی را برای این کار کلید بزند.

برای مثال گفته می‌شود گوشی‌های هوشمند گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۲۰ الترا کماکان قرار است با شارژر به بازار عرضه ‌شوند. این روند تدریجی حذف لوازم جانبی مزایای دیگری نیز برای سامسونگ دارد.  با این حساب کره‌ای‌ها مجبور نیستند جعبه همه محصولات قدیمی خود را بروز کنند.

در مورد گلکسی S21 نیز روند کار سامسونگ با اپل متفاوت بود و این شرکت با کاهش قیمت آداپتور شارژ سریع از ۳۵ به ۲۰ دلار، کار را ساده‌تر کرد. پرچمداران گلکسی S21 با کابل USB-C همراه شده‌اند و کاربرانی که آداپتور داشته باشند نیازی به خرید کابل نخواهند داشت.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato