همه چیز درباره آیفون 13
شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز ۲ میلیون نفر عبور کرد

شمار قربانیان کرونا در جهان از مرز ۲ میلیون نفر عبور کرد

چند روز پیش شمار مبتلایان به کرونا از مرز ۹۰ میلیون نفر عبور کرد و حالا در آستانه ۹۵ میلیون نفر قرار دارد. علاوه بر مبتلایان، شمار قربانیان این ویروس هم با افزایش چشمگیری روبه‌رو شده و اکنون به بیش از ۲ میلیون نفر رسیده است.

ویروس کرونا طی یکسال گذشته تبدیل به بزرگترین بحران بشر شده و روزانه هزاران نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست می‌دهند. حالا شمار قربانیان کووید-۱۹ از ۲ میلیون نفر هم فراتر رفته تا اهمیت رعایت مواردی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی و همچنین واکسیناسیون افزایش پیدا کند.

بیشترین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا مربوط به ایالات متحده آمریکا می‌شود. تا به امروز بیش از ۲۴ میلیون نفر در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و این ویروس جان بیش از ۴۰۰ هزار نفر را در این کشور گرفته است. در مقام‌های بعدی هند و برزیل به ترتیب با بیش از ۱۰ و ۸ میلیون مبتلا به چشم می‌خورند که البته از نظر تعداد قربانیان برزیل در جایگاه دوم است. با توجه به آمار، ۲۰ درصد قربانیان کرونا شهروندان آمریکا بوده‌اند.

کرونا

تا به امروز در کشورمان بیش از ۱.۳ میلیون نفر به کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه بیش از ۵۶ هزار نفر هم جان خود را از دست داده‌اند. ایران از نظر تعداد مبتلاها در رده ۱۵ جهان و از نظر تعداد قربانیان در رتبه نهم جهان است.

یکی از دلایل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مختلف در هفته‌های اخیر، شیوع گونه‌های جدید آن به ویژه کرونای انگلیسی است. طبق پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی، وضعیت شیوع کووید-۱۹ در ۲۰۲۱ بدتر از ۲۰۲۰ خواهد بود.

در کنار این پیش‌بینی، به تازگی مدیرعامل مدرنا به نام «استفان بانسل» به این موضوع اشاره کرده که ویروس کرونا هیچ‌وقت از بین نمی‌رود و همیشه باید با آن زندگی کنیم، البته پژوهشگران از کاهش قدرت کشندگی آن در آینده خبر می‌دهند. با توجه به شواهد، به نظر نمی‌رسد کووید-‍۱۹ در آینده نزدیک دست از سر بشر بردارد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato