شورولت کوروت هم شاسی‌بلند می شود؛ سوپر SUV برقی جنرال موتورز در راه است

برنامه شرکت جنرال موتورز در نمایشگاه CES توسط معاون این شرکت برگزار شد که در یکی از تیزرهای منتشر شده یک خودروی شاسی بلند با چراغ های مشابه با نسل فعلی کوروت منتشر شد که بسیاری از افراد اعتقاد دارند که این خودرو در واقع شاسی بلند با برند کوروت اما به صورت تمام برقی است. تقریبا چیزی مشابه با فورد موستانگ Mach-E که اولین محصول برقی شرکت فورد است.

با این وجود معاون شرکت جنرال موتورز این ادعا را رد کرد و اعلام کرد که این تیزر مربوط به یکی از محصولات جدید شرکت بیوک است، اما منابع مطلع به خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده اند که جنرال موتورز در حال کار بر روی یک شاسی بلند برقی با نام کوروت است.

در حال حاضر جنرال موتورز چندین مدل اولیه از کوروت را طراحی و تولید کرده است و قرار است در سال 2025 شاهد عرضه مدل های کاملا جدیدی همچون کوروت شاسی بلند برقی باشیم.

پیش از این نیز شایعات فراوانی مبنی بر گسترش محصولات با برند کوروت توسط جنرال موتورز منتشر شده بود و حتی صحبت از ساخت مدل سدان و شاسی بلند به صورت بنزین سوز با نام کوروت به میان آمده بود.

در حال حاضر محصولات کراس اور بیشترین سهم فروش بازار را در اختیار خود دارند و با توجه به آینده صنعت خودروسازی که به سرعت در حال حرکت به سمت محصولات تمام برقی است. دور از انتظار نخواهد بود که جنرال موتورز از این نام تاریخی برای محصولات کاملا جدید خود استفاده نکند.

در حال حاضر نسل فعلی کوروت C8 در مدل پایه مجهز به موتور V8 تنفس طبیعی پوشراد است که به صورت سنتی مجهز به 2 سوپاپ هوا و دود است.  مدل های قوی تر از جمله ZO6 و ZR1 به احتمال زیاد مجهز به توربوشارژر خواهند شد و برای اولین بار نیز کوروت با سیستم 4 سوپاپ بر روی هر سیلندر عرضه خواهد شد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟