وزیر پیشنهادی خزانه‌داری آمریکا لحن خود درباره رمزارزها را تلطیف کرد

وزیر پیشنهادی بایدن برای وزارت خزانه‌داری آمریکا که چند روز قبل سخنان تندی علیه بیت کوین و رمزارزها به زبان آورده بود، لحن خود را تلطیف کرد.

«جنت یلن» به دنبال جلسه سنا در مورد تأیید نامزدی‌اش به عنوان وزیر خزانه‌داری، موضع خود را در قبال رمزارزها و بیت کوین در یک شهادت نامه مشخص کرد. او چند روز قبل در جلسه سنا علیه رمزارزها موضع گرفت و سخنان غیرکارشناسی‌اش انتقادات گسترده را برانگیخت. در قسمتی از گواهی او آمده: «بیت کوین و دیگر رمزارزها در سراسر دنیا برای تراکنش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، این موضوع مزایای بالقوه‌ای برای ایالات متحده و متحدانش دارد. در عین حال، به بازیگران ایالتی و غیرایالتی فرصت دور زدن سیستم مالی کنونی و تضعیف کردن منافع آمریکایی را می‌دهد. برای مثال، بانک مرکزی چین اخیراً اولین ارز دیجیتال خود را صادر کرد.»

وقتی از یلن در مورد تهدیدات احتمالی و مزایای رمزارزها برای امنیت ملی ایالات متحده و قانونمند کردن ارزهای دیجیتال سوال شد، وی چنین پاسخ داد: «من فکر می‌کنم در نظر گرفتن مزایای رمزارزها و دیگر دارایی‌های دیجیتال و همچنین اهمیت آنها در بهبود اثربخشی سیستم مالی اهمیت دارد.» وی افزود: «در عین حال، می‌دانیم که از آنها می‌توان برای تأمین مالی تروریسم، تسهیل پولشویی و پشتیبانی از فعالیت‌های خرابکارانه‌ای استفاده کرد که منافع امنیت ملی و تمامیت ایالات متحده و سیستم‌های مالی بین المللی را به خطر می‌اندازند. من فکر می‌کنم که ما باید استفاده قانونی از رمزارزها را تشویق کرده و در عین حال بکارگیری آنها در فعالیت‌های خرابکارانه و غیرقانونی را کاهش دهیم.»

یلن گفت که اگر به عنوان وزیر خزانه داری آمریکا انتخاب شود در همکاری با رگولاتورهای امنیتی و بانکی فدرال در مورد چگونگی ارائه یک چارچوب نظارتی مؤثر برای رمزارزها و دیگر نوآوری‌های فینتک تصمیم گیری خواهد کرد.

سخنان جدید یلن چرخش واضح در قبال رمزارزها را نشان داده و با سخنان چند روز قبل او در جلسه سنا در تضاد است. وی در آن جلسه گفته بود که رمزارزها یک نگرانی هستند و اغلب از آنها برای اقدامات مالی غیرقانونی استفاده می‌شود بنابراین باید محدودشان کرد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟