بنیانگذار هواوی خواستار تمرکز روی سوددهی برای عبور از تحریم‌های آمریکا شد

بنیانگذار هواوی خواستار تمرکز روی سوددهی برای عبور از تحریم‌های آمریکا شد

طبق سخنرانی جدیدی که هواوی از بنیانگذارش منتشر کرده، «رن ژنگفی» خواستار تمرکززدایی عملیات‌ها، ساده‌سازی خطوط تولید، تمرکز روی سوددهی و عدم تغییر حقوق‌ها برای سه تا پنج سال آینده شده تا این کمپانی بتواند از تحریم‌های ایالات متحده آمریکا جان سالم بدر ببرد.

سخنرانی ژنگفی در ژوئن ۲۰۲۰ انجام شده، اما هواوی به تازگی و چندین روز پس از تغییر دولت ایالات متحده آمریکا تصمیم به انتشار صحبت‌های بنیانگذارش گرفته است. هواوی در شش ماه اخیر با مشکلات زیادی مواجه شده که می‌توان به عدم دسترسی به محصولاتی که از فناوری‌های آمریکایی استفاده می‌کنند، اشاره کرد. این کمپانی همچنین مجبور به فروش برند آنر شده است.

ژنگفی به این موضوع اشاره کرد که محدودیت‌های ایالات متحده آمریکا اجرای برنامه‌های اصلی این کمپانی مبنی بر جهانی شدن را با مشکلاتی مواجه کرده و این شرکت مجبور به ایجاد خطوط تولید اختصاصی شده. بنیانگذار هواوی گفت:

«اختلاف زیادی میان توانایی و استراتژی ما وجود دارد و مجبوریم مانند دانش‌آموزان ابتدایی کارمان را از اول شروع کنیم.»

هواوی

دولت ترامپ فشارهای زیادی به هواوی وارد کرد و مانع از همکاری بسیاری از شرکت‌ها با آن شد. با وجود اینکه شاهد صدور چندین مجوز برای همکاری مجدد میان این کمپانی‌ها بودیم، برخی منابع به موضوع اشاره کرده‌اند که دولت آمریکا به دنبال باطل کردن این مجوزها بوده است.

دولت ترامپ به بهانه تهدید امنیت ملی، تحریم‌های زیادی را علیه بزرگترین تولیدکننده تجهیزات مخابراتی جهان وضع کرد و آسیب‌های زیادی به آن زد. این فشارها باعث تمرکز این غول فناوری چینی روی بخش‌های دیگر مانند نرم افزار، سرویس‌های ابری و خودروهای هوشمند شد.

حالا دولت جدید در آمریکا سرکار آمده و شاید سیاست‌های این کشور در قبال دولت پکن و کمپانی‌های چینی تغییر کند. این احتمال وجود دارد که با استقرار دولت جدید، شاهد مذاکرات میان پکن و واشنگتن باشیم و فشارها روی هواوی کمی کاهش پیدا کند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato