شیائومی ساخت موبایل با نمایشگر کشویی و رول شدنی را بررسی می‌کند

پتنت جدید شیائومی موبایلی را توصیف می‌کند که نمایشگر کشویی آن علاوه بر پنهان کردن سنسورهای سلفی با خمیده شدن در فریم پایین تا روی پنل پشت و زیر ماژول دوربین کشیده شده است.

بسیاری از کاربران حفره دوربین سلفی را عاملی مزاحم در نمایشگر می‌دانند به همین دلیل شرکت‌ها با راهکارهای مختلف از جمله پنهان کردن دوربین در زیر نمایشگر، دوربین‌های پاپ آپ و نمایشگر کشویی به دنبال جلوگیری از سوراخ کردن صفحه نمایش و ارائه یک تجربه تمام صفحه هستند.

شیائومی می میکس ۳ یکی از همین موبایل‌هاست که به لطف بهره مندی از مکانیزم کشویی سنسورهای سلفی را پنهان کرده و از نمایشگر تمام صفحه برخوردار است. حال پتنت جدید نشان می‌دهد که شیائومی قصد ترکیب کردن مکانیزم کشویی با مکانیزم رول شدنی را دارد.

این پتنت که توسط سایت LetsGoDigital کشف شده، موبایلی با نمایشگر تمام صفحه در پنل جلو را توصیف می‌کند. نکته جالب اینکه نمایشگر با خمیده شدن در لبه پایین تا روی پنل پشت و زیر ماژول دوربین کشیده شده است. وب سایت هلندی یاد شده شمایل احتمالی این موبایل را طراحی کرده که در ادامه مشاهده می‌کنید:

صفحه نمایش گوشی مورد بحث از مکانیزم کشویی برخوردار بوده و دو دوربین سلفی و دو سنسور اضافی تعبیه شده در حاشیه بالایی بدنه را پنهان می‌کند. کاربر می‌تواند با ضربه زدن یا استفاده از فرامین صوتی نمایشگر را پایین کشیده و از دوربین سلفی استفاده کند. نمایشگر حدود دو سوم پنل پشت را می‌پوشاند و حین پایین کشیده شدن به کمک آهنربای الکتریکی در جای خود ثابت می‌ماند.

شیائومی اواخر سال ۲۰۱۹ از می‌ میکس آلفا با بدنه تمام نمایشگر رونمایی کرد و ثبت این پتنت گمانه زنی‌هایی را در مورد معرفی جانشین آن بوجود آورده است. مدیرعامل شیائومی سال ۲۰۲۰ تأیید کرد که این شرکت سرگرم توسعه موبایلی جدید از سری می‌ میکس است. حال باید دید شیائومی مثل می میکس آلفا از طراحی بلندپروازانه استفاده می‌کند یا خیر.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟