فوران خشم کاربران از پلتفرم رابین‌هود گوگل را به پاکسازی ۱۰۰ هزار رای منفی وادار کرد

توقف معاملات «گیم‌استاپ» در پلتفرم معاملاتی «رابین‌هود» باعث شد هزاران کاربران خشمگین با ثبت دیدگاه‌های منفی امتیاز این اپ را پلی‌استور به شدت کاهش دهند تا حدی که گوگل ناچار شد بیش از صد هزار نقد منفی را حذف کند. همچنین این کاربران از اپل خواسته‌اند اپ مذکور را از فروشگاه خود حذف کند.

در روزهای اخیر کاربران یکی از انجمن‌‌های ردیت طی اقدامی هماهنگ شروع به خرید سهام گیم‌استاپ کردند تا از سقوط آن که به ظن آنها توطئه‌ای از سوی سرمایه‌گذاران معروف به «شورت سلر» است جلوگیری کنند. این اقدام باعث شد ارزش سهم به شکلی خیره کننده بالا برود اما پلتفرم رابین‌هود با توقف معاملات در برابر ادامه این روند مانع ایجاد کرده است.

این پلتفرم پس از آنکه از تصمیم خود برای توقف خرید سهم‌های گیم‌استاپ، AMC و دیگر سهم‌های ترند شده توسط انجمن r/WallStreetBets ردیت خبر داد با موجی از واکشن‌های منفی از سوی کاربران، سرمایه‌گذاران سرشناس و حتی سیاستمداران مواجه شد. نتیجه این اقدام ثبت انبوهی نقد منفی در پلی استور بود که باعث شد در مجموع امتیاز اپ رابین‌هود به یک ستاره (از پنج ستاره) برسد؛ گوگل اما با حذف دیدگاه‌های کاربران خشمگین آنرا دوباره به حالت عادی برگرداند. همانطور که در تصویر فوق می‌بینید پیش از دست به کار شدن گوگل شمار رای‌های با میانگین تک ستاره به ۲۷۵ هزار رسیده بود.

دلیل حذف این نقدها تضاد آنها با قوانین گوگل در مورد ممنوع بودن راه‌‌اندازی کمپین علیه یک اپ برای کاهش امتیازات آن به شکل هماهنگ شده است. مشکل به پلی استور محدود نمی‌شود و در مارکت اپل هم کاربران با امضای درخواستی خواستار حذف این اپ شده‌اند. همچنین آنها سرگرم جمع‌آوری امضا برای شکایت علیه رابین‌هود هستند.

در پی واکنش‌های منفی از سوی طرف‌های مذکور رابین‌هود با عقب‌نشینی نسبی اعلام کرده اجازه داد و ستد سهام به صورت محدود را خواهد داد. همزمان با فشار همه جانبه ناشی از افزایش یکباره داد و ستدها رابین‌هود ناگزیر شد یک میلیارد دلار سرمایه اضطراری جذب کند تا پاسخگوی تقاضای کاربران باشد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟