ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، اینترنت ۲۵ درصد ارزان شد

با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات، وزارت ارتباطات تعرفه اینترنت زیرساخت را ۲۵ درصد کاهش داد. آذرماه امسال بود که وزیر ارتباطات در پرسش و پاسخ اینستاگرامی به کاربران وعده داد در صورت افزایش رشد ترافیک، ‌اینترنت ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۰

با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات، وزارت ارتباطات تعرفه اینترنت زیرساخت را ۲۵ درصد کاهش داد.

آذرماه امسال بود که وزیر ارتباطات در پرسش و پاسخ اینستاگرامی به کاربران وعده داد در صورت افزایش رشد ترافیک، ‌اینترنت ارزان‌تر خواهد شد. به گزارش دیجیاتو حال با توجه به تحقق یافتن این موضوع، بر اساس آخرین گزارش‌های رگولاتوری درباره ایران هوشمند، با تصویب کمیسیون تنظیم مقررات، تعرفه اینترنت زیرساخت ۲۵ درصد کاهش یافت.

با اعمال این کاهش قیمت در شرکت ارتباطات زیرساخت، قیمت اینترنت برای ارائه دهندگان خدمات و نهایتا مصرف کننده نهایی کاهش خواهد یافت.

هنوز زمان اعمال این مصوبه مشخص نیست و باید دید FCPها در برابر آن چه اقدامی انجام خواهند داد چرا که تقریبا تمامی این شرکت‌ها از وضعیت کنونی اینترنت ثابت در کشور گلایه دارند و باور دارند که این بازار برایشان ضررهای مالی زیادی دارد.

در هر حال باید گفت ضریب نفوذ پهن‌باند اینترنت اکنون به ۱۰۲ درصد رسیده که ۹۱ درصد آن متعلق به ضریب نفوذ اینترنت پهن‌باند سیار است و این موضوع با اینکه برخلاف ترند جهانی است اما نشان از عدم اقبال اینترنت ثابت در کشور می‌دهد.

شایان ذکر است گزارش‌های رگولاتوری حکایت از این دارد که  ظرفیت پهنای باند داخلی از سال ۹۲ تا ۹۸ برابر ۳ هزار و ۸۰۰ درصد افزایش داشته و در بخش بین‌المللی نیز ظرفیت پهنای باند اینترنت بین‌الملل در این ۷ سال ۵ هزار و ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

همچنین ناگفته نماند بر اساس آخرین گزارش رگولاتوری از پاییز ۹۹، تعداد مشترکین پهن باند ثابت در کشور به عدد ۹ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۳۶۵ مورد رسیده است که یک ضریب نفوذ ۱۱.۶۴ درصدی را با خود دارد. ناگفته نماند بیشترین جمعیت مشترکین اینترنت ثابت سرعت بین ۲۰۴۸ تا ۱۰۲۴ کیلوبیت بر ثانیه را دارند که جمعیتی معادل ۴ میلیون و ۱۶۱ هزار مشترک را تشکیل می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
  • Meysam.n
    Meysam.n | ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

    کو ما که ندیدیم??

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی