شکست سدان‌های لوکس کیا در آمریکا؛ توقف عرضه کادنزا و K900

شکست سدان‌های لوکس کیا در آمریکا؛ توقف عرضه کادنزا و K900

شرکت کیا قصد دارد به خاطر فروش بسیار ضعیف و پایین‌تر از انتظار، عرضه مدل ۲۰۲۱ از کادنزا و K900 را در ایالات متحده متوقف کند. طبق آمار در سال گذشته، تنها ۳۰۵ دستگاه K900 توسط مشتریان آمریکایی خریداری شده که اصلا رقم مناسبی نیست. این خودرو در سال ۲۰۱۹ هم نتوانست انتظارات را برآورده کند، زیرا فقط ۳۹۰ دستگاه از آن به فروش رسیده بود!

شکست سدان‌های لوکس کیا در آمریکا

فروش پایین کیا K900 در حالی رقم خورده که این سدان لوکس کره‌ای سطح بالایی از کیفیت، امکانات و تکنولوژی‌های نوین را ارائه می‌کند. در کابین این خودرو یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی عریض وظیفه برقراری ارتباط راننده و سیستم اینفوتینمنت را بر عهده دارد؛ علاوه‌بر این، مشتریان می‌توانند نمایشگر دیگری با همین ابعاد را برای پشت فرمان سفارش دهند. کره‌ای‌ها در زمین ارائه اطلاعات سنگ تمام گذاشته و آپشن هداپ دیسپلی ۹.۷ اینچی را نیز برای K900 تدارک دیده‌اند.

صندلی برقی راننده با امکان تنظیم در ۲۰ جهت مختلف از دیگر آپشن‌های کیا K900 است که دستیابی راحت به بهترین حالت ممکن را تضمین می‌کند. صندلی سرنشینان عقب هم برقی بوده و در ۱۴ جهت قابل تنظیم است.

دیگر سدان رده‌بالای کیا یعنی کادنزا، از نظر فروش عملکرد مناسب‌تری داشته و سال گذشته ۱,۲۶۵ مشتری آمریکایی را جذب کرده است. البته این خودرو هم در سال ۲۰۱۹ فروش بهتری داشت و ۱,۶۳۰ دستگاه از آن به فروش رسیده بود. نکته تامل‌برانگیز اینکه کادنزا در مدل ۲۰۲۰ فیس‌لیفت شد و کیا امیدوار بود این خودرو با چهره جدید و زیبای خود مشتریان بیشتری را راهی نمایندگی‌های فروش کمپانی کند.

همانگونه که قبلا به اطلاعتان رسانده‌ایم، فیس‌لیفت کادنزا به لطف ویژگی‌هایی مثل جلوپنجره بزرگ و عریض، چراغ‌های جلوی باریک، کاپوت کشیده و چراغ‌های عقب سرتاسری جذابیت بیشتری پیدا کرده است. در داخل کابین هم این خودرو از فضایی مدرن و با کیفیت سود می‌برد.

فیس‌لیفت کادنزا در حالت استاندارد با نمایشگر ۱۲.۳ اینچی سیستم اینفوتینمنت عرضه می‌شود

یکی از سخنگوهای کیا با نام جیمز هوپ (James Hope) حذف K900 و کادنزا از سبد محصولات این شرکت در آمریکا را اقدامی در راستای انطباق بیشتر با سلایق و تقاضای مشتریان توصیف کرده و افزوده مدل‌هایی مثل تلوراید، نسل جدید K5 (اپتیمای سابق) و سورنتو اکنون بیش از هر زمان دیگری هیجان‌انگیز هستند و با سلیقه طیف بیشتری از افراد همخوانی دارند.

شکست سدان‌های لوکس کیا در آمریکا

طبق آمار، سال گذشته کیا موفق به فروش ۵۸۶,۱۰۵ خودرو در ایالات متحده شده؛ این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ به میزان چشمگیری کاهش یافته است. در آن سال کیا ۶۱۵,۳۳۸ دستگاه از تولیدات خود را در آمریکا به فروش رسانده بود. ناگفته نماند میزان فروش کادنزا و K900 در ایالات متحده در سال ۲۰۲۰، روی هم رفته ۱,۵۷۰ دستگاه است که حتی یک درصد از آمار کلی نمی‌شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato