گزارش Counterpoint از آمار صادرات موبایل در فصل چهارم ۲۰۲۰ منتشر شد

گزارش Counterpoint از آمار صادرات موبایل در فصل چهارم ۲۰۲۰ منتشر شد

شرکت Counterpoint Research آمار صادرات موبایل در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ و همچنین سال تقویمی ۲۰۲۰ را منتشر کرد. سامسونگ با صادرات ۲۵۵.۷ میلیون دستگاه موبایل در سال ۲۰۲۰، بزرگ‌ترین برند دنیای موبایل در سال گذشته میلادی لقب گرفته است.

سامسونگ (۶۲.۵ میلیون)، شیائومی (۴۳.۰ میلیون)، اوپو (۳۴.۰ میلیون) و ویوو (۳۳.۴ میلیون)، به ترتیب در جایگاه دوم تا پنجم جدول بزرگترین برندهای موبایل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ قرار گرفته‌اند. هواوی در بازه یاد شده ۳۳.۰ میلیون موبایل صادر کرده که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل (۵۶.۲ میلیون) تقریباً نصف شده است.

سامسونگ با صادرات ۲۵۵.۷ میلیون دستگاه موبایل در سال تقویمی ۲۰۲۰، بزرگ‌ترین برند دنیای موبایل از نظر Counterpoint Research در سال گذشته میلادی لقب گرفته و پس از آن اپل با فاصله نسبتاً زیاد (۲۰۱.۱ میلیون دستگاه) در رده دوم قرار گرفت است. هواوی در این جدول جایگاه بهتری داشته و با صادرات ۱۸۷.۷ میلیون دستگاه موبایل و کسب ۱۴ درصد از سهم بازار رده سوم جدول را به خود اختصاص داده است.

نکته جلب اینکه مجموع صادرات موبایل‌های اوپو، ویوو و ریلمی در سال ۲۰۲۰ (۲۶۲.۵ میلیون دستگاه)، از مجموع صادرات موبایل‌های سامسونگ بیشتر است و کمپانی مادر این برندها یعنی شرکت BBK Electronics را به بزرگ‌ترین صادر کننده موبایل در جهان تبدیل می‌کند.

Counterpoint نوکیا را در گزارش خود لحاظ نکرده، اما به درخواست وب سایت Nokiamob آمار عملکرد این شرکت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد. نوکیا در بازار موبایل‌های ساده یا همان فیچرفون‌ها، افزایش ۲۶ درصدی صادرات محصولات را در مقایسه با سه ماهه قبلی تجربه کرد و در مجموع حدود ۱۲.۷ میلیون دستگاه موبایل ساده در فصل چهارم ۲۰۲۰ صادر نمود. نوکیا با این آمار با کسب ۱۶ درصد سهم بازار، دومین برند دنیای فیچرفون در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ پس از شرکت iTel با ۲۲ درصد سهم لقب گرفته است.

نوکیا اما عملکرد مطلوبی در بازار تلفن‌های هوشمند نداشته و در فصل چهارم ۲۰۲۰ تنها ۲.۸ میلیون موبایل صادر کرد که البته برای کسب ۰.۷ درصد از سهم بازار موبایل‌های هوشمند کافی بوده و این برند را به پانزدهمین برند بزرگ دنیای موبایل در بازه یاد شده تبدیل کرده است. این برند فنلاندی سال گذشته میلادی در مجموع ۸ میلیون موبایل هوشمند و در مجموع با احتساب فیچرفون‌ها ۴۶.۶ میلیون دستگاه موبایل صادر کرده است.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato