اینستاگرام بطور آزمایشی مانع از اشتراک‌گذاری پست‌ها در استوری‌ها می‌شود

اینستاگرام قابلیت اشتراک‌گذاری پست‌های فید توسط استوری‌ها را بطور آزمایشی غیرفعال می‌کند تا از نحوه تغییر ارتباط کاربران با این ویژگی محبوب اطلاع پیدا کند.

طبق گزارشی جدید، این کمپانی چنین تغییری را با ارسال یک نوتیفیکیشن به کاربران در برخی کشورها اطلاع می‌دهد. این تغییر آزمایشی است و تنها در برخی کشورها اعمال می‌شود.

اینستاگرام در این نوتیفیکیشن اعلام کرده طی این آزمایش به کاربران اجازه نمی‌دهد که یک پست را به استوری خود اضافه کنند:

«جامعه کاربری به ما گفته‌اند که می‌خواهند پست‌های فید کمتری را در استوری‌ها ببینند. طی این آزمایش شما نمی‌توانید یک پست فید را به استوری خود اضافه کنید.»

اینستاگرام

بسیاری از کاربران از قابلیت اشتراک‌گذاری پست‌ها توسط استوری‌ها استفاده می‌کنند. برخی مواقع پس از اشتراک یک پست، دوستان شما آن را از طریق استوری بازنشر می‌کنند که شاید علاقه چندانی به اینکار نداشته باشید.

اگرچه شاید چنین وضعیتی برای برخی کاربران آزاردهنده باشد، اما بسیاری از هنرمندان، کسب و کارها و سازمان‌ها از چنین ویژگی برای برقراری ارتباط با کاربران استفاده می‌کنند. برای مثال با اشتراک‌گذاری پست یک سازمان خیریه در استوری‌ها، احتمال افزایش کمک‌های مالی به این سازمان وجود دارد.

اینستاگرام و فیسبوک در ابتدا کاربران را به استفاده از چنین ویژگی تشویق کردند تا استوری‌ها بیشتری مورد توجه قرار بگیرند، اما حالا می‌خواهند آن را غیرفعال کنند تا افراد کمتر در استوری‌ها شاهد پست‌ باشند.

در حال حاضر بطور آزمایشی قابلیت اشتراک‌گذاری مجدد غیرفعال شده و شاید مانند برخی پروژه‌ها و برنامه‌های آزمایشی این شبکه اجتماعی، بطور دائمی با آن روبه‌رو نشویم و کاربران همچنان قادر به اشتراک‌گذاری پست‌ها در استوری‌ها باشند.

اگرچه اینستاگرام در چنین مسیری گام برمی‌دارد، اما اینستاگرام در حال آزمایش ویژگی برای اشتراک‌گذاری توییت‌ها در استوری‌های اینستاگرام به عنوان استیکر است. بنابراین شاید در آینده کاربران در استوری‌ها با محتوای یک پلتفرم شبکه اجتماعی دیگر روبه‌رو شوند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟