پیشنهاد پارلر به ترامپ: مالکیت ۴۰ درصدی در ازای فعالیت انحصاری در این شبکه

مدیران «پارلر» به ترامپ مالکیت ۴۰ درصد از سهام این شرکت را پیشنهاد داده و در ازای آن خواهان فعالیت انحصاری او در این شبکه اجتماعی شده بودند.

به گزارش Buzzfeed News، مدیران شبکه اجتماعی پارلر که از آن به عنوان کپی توییتر با آزادی بیان بیشتر یاد می‌شود، تابستان سال گذشته میلادی به ترامپ مالکیت ۴۰ درصدی از سهام این شرکت را پیشنهاد داده و در ازای آن از رییس جمهور سابق آمریکا خواسته بودند تا ابتدا پست جدید خود را پارلر منتشر کرده و سپس آنرا ۴ ساعت بعد در شبکه‌های اجتماعی دیگر منتشر کند.

خبرگزاری یاد شده اشاره می‌کند که حضور شخص ترامپ در جلسه گفتگو با پارلر تأیید نشده، اما مذاکرات ژوئن ۲۰۲۰ و پس از شکست او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با سازمان ترامپ (Trump Organization) انجام شده است.

قرارداد ترامپ با پارلر بدون شک این پلتفرم را به تیتر خبرگزاری‌ها تبدیل می‌کرد و سبب افزایش قابل توجه تعداد کاربران آن می‌شد، خصوصاً اینکه این پلتفرم در گذشته با مشکل جذب کاربران جدید دست و پنجه نرم کرده است. پارلر پس از انتخابات آمریکا به دلیل قوانین ملایم‌تر در قبال مدیریت محتوا به سرعت به یکی از شبکه‌های محبوب نزد طرفداران ترامپ تبدیل شد، هر چند که ترامپ هیچ گاه در آن یک پروفایل تأیید شده نساخت.

به دنبال حادثه حمله به کنگره که کاربران با استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای سازمان دهی آن استفاده کرده بودند، پارلر تحت فشار قرار گرفت و احتمال پایان کار آن توسط مدیرعاملش مطرح شد. اپل و گوگل پارلر را از فروشگاه‌های اپلیکیشن خود حذف کردند و آمازون با قطع سرورهای میزبانی آن را از دسترس خارج کرد. این سه کمپانی علت قطع پشتیبانی از پارلر را خودداری آن از تغییر قوانین یا حذف مطالب خشونت آمیز اعلام کردند.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟