مینگ-چی کو: مک‌بوک پرو جدید طراحی تخت شبیه آیفون ۱۲ دارد

اگر پیش‌بینی‌های یکی از تحلیلگران ارشد مسائل مربوط به اپل درست از آب دربیاید، مک‌بوک پرو ۲۰۲۱ با الهام گرفتن از آیفون ۱۲ طراحی تخت‌تری خواهد داشت.

شایعات حاکی از آنند که مک‌بوک پرو جدید با یک تغییر قابل توجه معرفی می‌شود و برخی تحلیلگران معتقدند این تغییر بزرگ را در ظاهر این لپ تاپ شاهد خواهیم بود. «مینگ-چی کو»، یکی از این تحلیلگران است و می‌گوید بالا و پایین مک بوک پرو جدید دیگر مثل مدل‌های فعلی خمیده نبوده و از بدنه تخت شبیه آیفون ۱۲ بهره می‌برد.

آیفون ۱۲ اواخر سال ۲۰۲۰ با طراحی جدید و گوشه‌های تخت و مربعی معرفی شد. دو سال قبل از آن آیپد پرو (مدل ۲۰۱۸) اولین محصول اپل بود که با این طراحی رونمایی می‌شد. این دیزاین در نهایت به آیپد ایر جدید هم راه یافت. حال آنطور که کو می‌گوید، این زبان طراحی قرار است به جدیدترین مدل مک بوک پرو نیز بیاید.

مک بوک پرو سالهاست از گوشه‌های خمیده برخوردار بوده اما بالا و پایین آن کمی محدب است. کو می‌گوید اپل در مدل جدید از این طراحی محدب استفاده نکرده تا مک بوک پرو جدید تخت‌تر شده و از لحاظ ظاهری به آیفون ۱۲ نزدیک‌تر شود. البته اگر اپل چنین کاری کند برداشتن این لپ تاپ از روی میز احتمالاً کمی سخت‌تر خواهد شد و باید دید برای رفع آن چه راهکاری اندیشیده است.

«مارک گورمن»، تحلیلگر بلومبرگ نظر متفاوتی داشته و معتقد است مدل‌های جدید مک بوک پرو «شبیه» مدل‌های فعلی بوده و تنها شاهد «تغییرات جزئی» در طراحی آنها خواهیم بود. با توجه به اینکه گوشه‌های مک بوک‌های فعلی تخت است، درست از آب درآمدن این پیش بینی چندان دور از انتظار نیست.

انتظار می‌رود مدل‌های جدید مک بوک پرو با چیپست «اپل سیلیکون» و نمایشگر روشن‌تر و با کنتراست بالاتر معرفی شوند. برخی شایعات از احتمال حذف تاچ بار و جایگزین شدن آن با دکمه‌های فیزیکی خبر داده‌اند. شایعه‌هایی نیز در مورد اضافه شدن کارت‌خوان SD و شارژر مگ‌سیف به گوش می‌رسد.

کوی پیش‌بینی کرده که مک بوک پرو جدید در دو مدل ۱۴ و ۱۶ اینچی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ از راه می‌رسد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟