همه چیز درباره آیفون 13
کاهش اندک قیمت خانواده پژو و پراید در بازار

کاهش اندک قیمت خانواده پژو و پراید در بازار

در حالی که پس از مدت‌ها ثبات نسبی در بازار، اندکی افزایش قیمت را برای برخی خودروهای داخلی شاهد بودیم، از ابتدای این هفته با ریزش دوباره دلار، افت مجدد قیمت‌ها در بازار خودرو را نظاره گر هستیم. هر چند هنوز برخی خودروها علاقه‌ای به بر هم زدن ثبات قیمتی خودشان ندارند، اما در خانواده پراید و پژو می‌توان افت نسبی را مشاهده کرد.

در خانواده پراید، کاهش قیمت‌ها کاملا محسوس بوده است. پراید ۱۳۲ از ۱۱۵ به ۱۱۳ میلیون تومان و پراید ۱۱۱ از ۱۳۰ به ۱۲۸ میلیون تومان، رسیده است. در خصوص دیگر مدل‌های پراید، می‌توان به افت ۱ میلیونی پراید ۱۵۱ و ثابت ماندن پراید ۱۳۱ بر روی مرز ۱۱۰ میلیون تومان، اشاره کرد.

نزول قیمت‌ها در خانواده پژو هم دیده می‌شود. پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ نزدیک به ۱۵ میلیون تومان افت کرده و به ۸۳۵ میلیون تومان رسیده است. مدل ۹۹ این کراس اوور اروپایی ارزان یا گران نشده و همچنان آن را با قیمت ۹۲۰ میلیون تومانی می‌فروشند.

به گزارش خبر آنلاین، پژو ۲۰۷ اتوماتیک با رینگ فولادی و قالپاق هم ۸ میلیون ارزان شده و اکنون روی ۳۹۰ میلیون تومان می‌ایستد. نسخه صندوقدار پژو ۲۰۶، توانسته قیمت ۲۶۶ میلیونی خود را حفظ کند. دو عضو پر فروش خانواده پژو ۲۰۶، یعنی تیپ ۲ و تیپ ۵ هم با ثبات نسبی همراه بوده اند و به ترتیب، ۱۹۸ و ۲۶۶ میلیون تومان می‌ارزند.

خانواده اولین خودرو ملی یا همان سمند نیز کاهش قیمت را به میزانی جزئی، تجربه کرده است. سمند ال ایکس معمولی به ۱۸۷ میلیون تومان رسیده و سورن پلاس هم با افت ۲ میلیونی، ۲۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود. اما سمند ال ایکس EF7 همچنان ۲۰۵ میلیون تومان می‌ارزد.

همان طور که در بالا گفته شد، افت قیمت در خودروهای سایپا پر رنگ‌تر بوده است. به گونه‌ای که تیبا ۲ با ۳ میلیون کاهش، به ۱۳۲ میلیون تومان رسیده و تیبا صندوقدار هم از ۱۱۹ میلیون تومان، به ۱۱۷ میلیون نزول کرده است. در بین مونتاژی‌های گران‌تر، سوزوکی گرند ویتارا تغییر قیمتی نداشته و همچنان ۹۶۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. سراتو آپشنال سایپایی هم بر روی ۸۱۰ میلیون تومان ثابت مانده است. اما سیتروئن C3 با ۵ میلیون کاهش، امروز ۸۵۵ میلیون تومان قیمت می‌خورد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato