ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مدیرعامل اسپاتیفای از اهداف بلندمدت و رقابت با اپل موزیک می‌گوید

مدیرعامل اسپاتیفای، «دنیل اک» (Daniel Ek)، در مصاحبه‌ای پیرامون اهداف بلندمدت این شرکت در زمینه سودآوری گفت نقطه قوت آن‌ها در مقایسه با رقبایی مثل اپل موزیک این است که آن‌ها می‌توانند در هر پلتفرمی ...

مدیرعامل اسپاتیفای، «دنیل اک» (Daniel Ek)، در مصاحبه‌ای پیرامون اهداف بلندمدت این شرکت در زمینه سودآوری گفت نقطه قوت آن‌ها در مقایسه با رقبایی مثل اپل موزیک این است که آن‌ها می‌توانند در هر پلتفرمی دلچسب بازی کنند.

این شرکت دیروز از سرویس جدیدی به نام HiFi برای استریم آهنگ‌ها با فرمت «بی‌اتلاف» (Lossless) رونمایی کرد. حالا مدیرعامل اسپاتیفای با وب‌سایت ورج گفتگو داشته و درباره برنامه‌های بلندمدت‌تر این شرکت اظهار نظر کرده استو.

این وب‌سایت در خصوص مقابله با رقبایی مثل اپل و آمازون از اسپاتیفای پرسید که آیا آن‌ها به فکر عرضه سخت‌افزاری برای ارائه خدمات هستند یا نه. چون اسپاتیفای برخلاف رقبا خودش سخت‌افزار نمی‌سازد. مدیرعامل اسپاتیفای در پاسخ گفت: «برای من جای نگرانی خیلی بیشتری دارد که کاربران فقط به یک اکوسیستم محدود شوند، یا اپل، گوگل یا آمازون مصرف‌کنندگان را در سرتاسر اکوسیستم خود تحت کنترل بگیرند.»

مدیرعامل اسپاتیفای اذعان کرد که اپل در دنیای موبایل بسیار قوی است، آمازون در بازار بلندگوهای خانگی پیشتازی می‌کند و گوگل به واسطه Android Auto بر بازار اتومبیل سلطه دارد. او افزود: «حقیقتی که درباره اسپاتیفای وجود دارد این است که ما در تمامی این پلتفرم‌ها دلچسب بازی می‌کنیم، و معتقدم ما تنها بازیگری هستیم که از طریق همکاری‌های خود توانسته روی ۲۰۰۰ دستگاه متنوع حاضر باشد.»

دنیل اک درباره مدل‌های تجاری مختلف اسپاتیفای، از جمله تبلیغات و فروش اشتراک‌های پریمیوم، گفت هر دو مدل خوب‌اند و احتمالا همچنان آن‌ها را در بازار خواهیم دید: «قبلا سیستم‌های رادیویی سراسری را داشتیم که فقط از تبلیغات استفاده می‌کردند و شبکه‌های کابلی را داشتیم که فقط به اشتراک‌ها متکی بودند، اما در واقع این دو مدل با هم ادغام شده‌اند چون تجربه مصرفی برتر ترکیبی از این دو مدل تجاری است. فکر می‌کنم این راهبرد را در آینده اینترنت هم خواهید دید. با کمک تبلیغات و حق اشتراک می‌توانیم تجربه کاربری بهتری را ارائه کنیم، و فکر می‌کنم که مسیر آینده ما از هر دوی این مدل‌ها می‌گذرد.»

افزون بر این، یکی از اهداف بلندمدت اسپاتیفای خلق اکوسیستمی است که بتواند فرصت رشد، تعامل و درآمدزایی را برای خالقان موسیقی به وجود بیاورد. البته اک می‌گوید این هدف یکی از اهداف دوردست اسپاتیفای است.

اک در خصوص معیارهای موفقیت پادکست‌های خصوصی گفت در این زمینه معیارهای مختلفی وجود دارد. او به قرارداد انحصاری این شرکت با «جو روگن» اشاره کرد و افزود که حالا متوسط مخاطبان بیش از هر زمان دیگری روی اسپاتیفای پادکست گوش می‌کنند.

مدیرعامل اسپاتیفای حتی درباره شبکه اجتماعی پرسروصدای این روزها یعنی «کلاب‌هاوس» هم حرف زد. او درباره تهدید این پلتفرم برای اسپاتیفای گفت که آن‌ها به همان اندازه که به «فورت‌نایت» یا «ماین‌کرفت» توجه می‌کنند، به کلاب‌هاوس هم توجه دارند. اک گفت: «تمامی اشکال رسانه و سرگرمی دربرگیرنده دقایقی هستند که می‌تواند صرف گوش دادن به صدا شود. بنابراین ما حتما به آن‌ها توجه می‌کنیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی