توییتر ۲ قابلیت‌ جدید را برای درآمدزایی از دنبال‌کنندگان و ایجاد گروه معرفی کرد

توییتر دو ویژگی جدید Super Follows و Communities را معرفی کرده که در آینده نزدیک به این پلتفرم اضافه می‌شوند. کاربران با استفاده از ویژگی‌های جدید می‌توانند از دنبال‌کننده‌های خود برای دستیابی به برخی محتواهای ویژه هزینه دریافت کنند. همچنین ویژگی دیگری که امکان ایجاد و پیوستن به گروه‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند، به توییتر اضافه خواهد شد.

یکی از ویژگی‌های جدیدی که توییتر قرار است آن را به پلتفرم خود اضافه کند Super Follows است. کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند از دنبال‌کنندگان خود هزینه‌ای دریافت کنند و امکان دسترسی به برخی محتوای اضافی را به آن‌ها بدهند. این محتوای اضافی می‌تواند شامل توییت‌های خاص، دسترسی به یک گروه، اشتراک در یک خبرنامه یا دریافت نشان طرفداری باشد. توییتر در یک تصویر آزمایشی با ارائه یک مثال، کاربری را نشان می‌دهد که برای دریافت برخی امتیازات، ماهانه مبلغ ۴.۹۹ دلار هزینه پرداخت می‌کند. توییتر این ویژگی را به عنوان یکی از راه‌های کسب درآمد تولیدکنندگان و ناشران معرفی می‌کند.

توییتر
تصویر آزمایشی توییتر از قابلیت Super Follows

ابزارهای پرداخت مستقیم بخصوص در سال‌های اخیر برای سازندگان اهمیت بسیار زیادی به همراه داشته است. سرویس «پاترئون» با ارائه چنین ویژگی در طی سال‌های اخیر بسیار موفقیت‌آمیز ظاهر شده و پلتفرم‌های دیگری از جمله یوتیوب، فیسبوک و حتی گیت‌هاب ویژگی پرداخت مستقیم را برای سازندگان راه‌اندازی کرده‌اند.

توییتر همچنین از ویژگی جدیدی تحت عنوان Communities خبر داد که به نظر می‌رسد شبیه به گروه‌های فیسبوک باشد. با این ویژگی جدید کاربران می‌توانند براساس علایق خود گروه‌های جدیدی ایجاد کنند یا عضو گروه‌های دیگر شوند. با عضویت در این گروه‌‌ها توییت‌های بیشتری در زمینه‌های مورد علاقه به کاربران نمایش داده خواهد شد.. این قابلیت موفقیت زیادی برای فیسبوک به دست آورده و انتظار می‌رود این ویژگی برای توییتر هم به یک ابزار مفید و موفقیت‌آمیز تبدیل شود، اما فضای نامحدود و بی‌انتهای این پلتفرم می‌تواند تعامل کاربران جدید را با مشکل روبرو کند.

توییتر
تصویر آزمایشی توییتر از قابلیت Communities

هنوز زمان ارائه این ویژگی‌ها به کاربران توییتر به صورت رسمی اعلام نشده و توییتر از این ویژگی‌ها به عنوان موارد بعدی پلتفرم خود یاد کرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟