رویترز: اولین خودروی الکتریکی هواوی امسال روانه بازار می‌شود

هواوی که پس از تحریم‌های گسترده حضور کم‌رنگ‌تری در بازار موبایل دارد، ظاهرا تصمیم گرفته تمرکز خود را به صنعت خودرو تغییر دهد.

چهار منبع آگاه در گفتگو با رویترز از تلاش هواوی برای توسعه خودروی الکتریکی خبر دادند. ظاهرا چینی‌ها در حال مذاکره با کمپانی خودروسازی «چانگان» و دیگر شرکت‌های چینی فعال در این حوزه هستند.

بعد از مشکلات به وجود آمده برای هواوی به تبع تحریم‌های ایالات متحده، چنین تصمیمی یک تغییر استراتژیک بزرگ برای این شرکت محسوب می‌شود. در حالی که هواوی برای تامین برخی قطعات مورد نیاز برای تولید گوشی‌های هوشمند با مشکلاتی روبرو است،‌ هنوز توانسته تجارت موبایل خود را زنده نگه دارد.

به گزارش یکی از منابع آگاه، هواوی در حال مذاکره با شرکت فناوری «BluePark» برای توسعه خودروهای الکتریکی است. گزارش‌های دیگری حاکی از آن است که هواوی در زمینه توسعه فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی نیز فعالیت‌هایی را به صورت جدی آغاز کرده است.

در حالی چنین خبرهایی در مورد استراتژی‌های جدید هواوی منتشر می‌شود که سخنگوی این شرکت، پروژه توسعه خودروهای الکتریکی را تکذیب کرده است. سخنگوی هواوی در مورد پروژه توسعه خودروی الکتریکی گفت:

«هواوی تولید کننده خودرو نیست. با این وجود ما از طریق توسعه فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی، می‌توانیم به تولید کنندگان خودرو کمک کنیم تا امکان ساخت وسایل نقلیه الکتریکی بهتری را در اختیار داشته باشند.»

سه منبع آگاه در این مورد گفته‌اند که هواوی از ابتدای سال جاری میلادی، پروژه طراحی خودروهای الکتریکی را آغاز کرده است. ظاهرا این پروژه در سال جاری کلید می‌خورد و خودروی تحت برند هواوی به صورت انبوه روانه بازار چین می‌شود. یکی دیگر از منابع آگاه نیز می‌گوید «ریچارد یو» مدیر گروه تجاری مصرف کنندگان هواوی که این شرکت را به یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند تبدیل کرده است، اکنون تمرکز خود را روی توسعه خودورهای الکتریکی معطوف کرده و پروژه را با جدیت به پیش می‌برد.

شرکت تولید کننده خودروی چانگان در«چونگ کینگ»، شرکت «فورد موتورز» و همچنین BAIC BluePark  درباره خبر منتشر شده اظهار نظری نکردند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟